Únor 2017

Testování vzorku aneb nové polštáře:-)

21. února 2017 v 9:00 | Máculka |  Šití
K narozeninám jsem si přála dostavěnou terasu na chatě.
Zdá se to jako neskromný dárek ale vzhledem k tomu, že materiálu máma na 3/4 terasy už to tak nepůsobí.

Na terasu jsem si vysnila houpací postel a nový zahradní nábytek. Takové "Urob si sám" . Typově už mám asi vybráno.

Místo lavice budeme mít pravděpodobně gauč, také vlastní výroby :-)a má vysněná, houpací postel by měla vypadat nějak takto:


Terasa je plánovaná poměrně velká, mělo vy se mi tam všechno pohodlně vejít. Tajně doufám, že se mi tam vejde i otáčecí grilovací bar.
To už bych se k nám na chatu asi na sezonu odstěhovala.

A co má mít pořádný zahradní nábytek?
Přeci pořádné textílie! Čtvrt roku, možná déle okukuju látky, počítám spotřebu, jestli se víc vyplatí všechny ty sedáky a polštáře koupit nebo vyrobit doma. Zatím mi vychází, že domácí výroba vyjde podstatně levněji..
Hledala jsem dvě, možná tři barevné kombinace až mi jednou, při šití nových potahů na polštáře došlo, že to vlastně není můj styl. Všechno barevně sladěné... Jako je to krásné ale co když se mi to přestane příští sezonu líbit?
Trochu pátrání na internetu a patchworkový vzor, který se mi bude na terase líbit jsem našla.
Vždyť zbytků a kousků mám přeci dost a stále nevím, co s nimi! Když k tomu přidám neutrální barvu, zas taková divočina to být nemusí.

Jakous takous představu o celkovém vzhledu "terasních textílií" už mám, nezbývá než se obrnit trpělivostí a počkat až bude terasa postavená a nábytek ve výrobním procesu. Zatím si můžu doma řezat trojúhelníčky do alelujá :-)

Pěkný den.

Poděkování od neslyšících.

14. února 2017 v 15:37 | Máculka |  PovídáníSice se spožděním ale přeci přidávám poděkování od organizace neslyšících za vánoční dárečky roku 2016.

Děkuji Evko :-)