Duben 2016

Jak jsem potřebovala šaty na ples

20. dubna 2016 v 13:12 | Máculka |  Šití
Náš oddíl každoročně pořádá ples. No, spíš zábavu. Každý rok bývá jiné téma, jednou 80.léta, jednou povinné lyžařské doplňky a letos "dámy večerní šaty a chlapy kvádro" . Nikdo to ale příliš vážně nebere a tak velká večerní se nekonala.
Ale pro mne to byla výzva, několik let mám v krabici šaty, co jsem dostala od "tety". Její sestra bydlí v Kanadě tak ji celou komunistickou éru zásobovala oblečením, o které se dělila s naší, skamaráděnou rodinou.
Šaty jsou dlouhé, ze stříbrné, jakoby kovové látky, s rolákem Velikost 0,00 nic... K zapnutí zipu mi chybělo pouhých 20 cm...Proto jsem se rozhodla využít dlouhou, kolovou sukni. Říkám si, možná to vyjde na krátké šaty a když ne, budu mít alespoň halenku.

Do přípravy jsem se pustila večer před plesem.... Vlastně spousta času :-) Bez střihu, podle nejoblíbenějšího trika jsem si našpendlila a stříhla. Děj se vůle boží. Žádné lemování, okraje jsem začistla cikcakem, stejně to není vidět. Šaty jsou úzké, ke kolenům, takže šup, vytáhnout je po nohách co to jde a ejhle, vylouplo se z nich něco moc pěkného!

Původní plán byl, aby šaty vydržely tu jednu konkrétní noc.

Jsou dost efektní, celé se třpití, takže stačí naušnice, psaníčko a boty a vysokém podpatku v černé barvě a hurá za zábavou. (Pidi rozparek je tam schválně )
Šaty měly velký úspěch (hlavně u pánů - koho by to nepotěšilo :-) ) takže si vysloužily stálé místo v mém šatníku.

Jakou jsem měla radost, že mám super šaty zadarmo ani snad nemusím popisovat :-)

Ubrus II.

5. dubna 2016 v 9:00 | Máculka |  háčkování
Téměř po roce jsem dokončila háčkování ubrus.
Vzor jsem našla na internetu a protože se mi moc líbil, pustila jsem se do práce. Vždy pár řad, přes léto ani sloupek a ono se to natáhne :-)
Na můj stůl je sice pro samostatné použití pořád malý ale moc se mi líbí.
Pěkný den :-)

Novinky?

1. dubna 2016 v 14:32 | Máculka |  Šití
Po pravdě, moc jich nemám. Po tom, co trochu napadl sníh jsme se s vervou pustili do lyžování a řekla bych, že jsme si ho s mladším synem docela užili. Starší syn ne, ten si na silvestra odřel celkem dost koleno a po třítýdenním ošetřování v nemocnici kam jsme obden dojížděli se to spíš zhoršilo až na takovýto stav...


S tím se opravdu nedá lyžovat..
Ale jak říkám, my, nezranění, jsme si to pěkně užívali..
Náš lyžařský závodník letos ukončil kariéru, vyrostl ze závodních kategorií a tak už konečně bylo na čase pořídit mu polici slávy.


Věříme, že ještě nějaké trofeje přidá, protože v letních soutěžích stále závodit může...

Sama jsem si vyřízla dřez do nové linky na chatě!! Jsem na sebe náležitě pyšná.


Také jsem si pod dohledem natáhla sama elektřinu na 12V, na to jsem také moc pyšná.

A aby se neřeklo, zasedla jsem ke stroji a ušila si zbrusu nové polštáře na chatu - kam v posledním roce jinam :-)
Ani letos to se šitím nebude slavnější, plánů mám sice dost a dost, ale na chatě dodělávacích prací ještě víc... Navíc se z jedné mé kamarádky stala šílená zahradnice a tou infekcí nakazila i mě :-) Takže k nutným dodělávkám přibylo ještě zakládání záhonků....


A polštáře :-)

Přibydou jim ještě dva obdélníkový bratříčci. No vážně, už je nám před dokončením.

Užívejte si sluníčko, teplíčko a zachovejte mi přízeň :-)