Kabelka obřích rozměrů

1. listopadu 2015 v 21:56 | Máculka |  Šití
Nejprve trochu omluvy, že se zde nic neděje.
Opravdu stále ještě nemám skoro žádný čas na šití, doplňuji si vzdělání a stále se intenzivně věnujeme naší obrakci. Doufám, že vyšetřím čas na ušití vánočních dárků pro neslyšící. To by mě hanba fackovala, kdybych nic nenachystala.... Z mých velkolepých plánů zůstaly jen chňapky.

Novou kabelku jsem ale potřeovala jako sůl. Novou kabelku jsem si ušila naposledy skoro před dvěmi lety. Kabelka lehčí na ušití zabere čistého času necelých sedm hodin a já nosím už notně jetou...
Ale byla pěkná :-)


V tuto chvíli má kabelka už odřené rohy, poměrně vyšisovanou látku a vůbec, sama sobě jsem asi pro ostudu.
Ale! Našla jsem krásné látky u Miruš, objednala a dala se do šití.
Volba padla opět na kombinaci s koženkou, tentokrát šedou, a tento vzor miluji, tomu jsem nemohla prostě odolat.


Nenechte se mílit, kabelka je opravdu veliká, převeliká, s rozměry jsem to opravdu přepískla ale ať dělám, co dělám, fotka s mojí maličkostí do pc nechce a nechce... Tak někdy jindy.
Spolu s látkami na kabelky - pořád doufám, že stihnu dvě ušít jako dárek od Ježíška - jsem koupila i látku na vánoční běhouny. Ty byly ušité velmi rychle :-) Jěště mi látky zbyly, tak uvidím, co s nimi.


Musím ještě vymyslet vánoční dekoraci na dveře, v rodině jsme se dohodli, že jim vždy své dveřní dekorace postoupím a tak budeme mít každý rok něco pěkného na dveřích všichni.

Také jsem propadla marmeládám, hodně mě baví jejich výroba a kombinování chutí


Zde třetina našich zásob a ještě mě čekají hrušky, citony a pomeranče :-)

U nás v horách se po cca dvacetipěti letech rozhodli že je třeba lesy opět popráškovat vápencem, tak nám nad chatou létal vrtulník, protože je náš kousek hor poměrně nepřístupný a letadla, která létala o deset km dál, by práškování nejspíš prodražila.


Moc pěkně jsme si při tom cukrování zavzpomínali, jaké to bylo když práškovali naposledy a jí byla malá holka. Jak nás pěkně zasypali a my z toho měli srandu a zpívali Jožina z Bažin :-)

Šicí plány ani zveřejňovat nebudu, mám jich tolik, že je stejně nezvládnu ale přes to doufám :-)

Málem bych zapomněla!
Počítadlo návštěvníků ukazuje pravideně jistý počet návštěvníků i když blog zanedbávám, tak si zasloužíte alespoň trochu informací o čem že je ta naše obrakce.
Pustili jsme se do rekonstrukce naší chaty, která se zvrhla do rekonstrukce celkové.
Naše původní chata...

a chata po rekonstrukci


Úmyslně foto nic moc, protože stále plámuji samostatný článek, možná dva :-)
Vnitřek máme momentálně hotový, čekáme na dodělání posledních 70 cm kritiny abychom mohli pořádně uklidit a dozařídit vnitřek.

Děkuji za to, že nakukujete i když nové příspěvky nejsou často, za Vaši přízeň a za odměnu pro Vás připravím na leden - únor nějaký pěkný návod. (vlastě i pro sebe, už se na to těším ) Jestli máte nápad, klidně si řekněte :-)


Pěkný den a brzy, doufám, se zase těším!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenka Zdenka | E-mail | Web | 2. listopadu 2015 v 7:24 | Reagovat

Krásnou kabelku sis ušila a chatka vypadá dobře :-)

2 Ajka Ajka | E-mail | Web | 4. listopadu 2015 v 1:49 | Reagovat

Jé, marmeládové šílenství:-)) Taky mě to některé roky chytne, to jsou marmošky, kompoty, zelenina .... jeden rok jsem trhla rekord a zavařila přes sedmset sklenic ... no ještě jsou některé ve špajzce:-D
Kabelka supr! A jako fakt sedm hodin??? To musí mít nějakou vymakanou podšívku, to jinak není možné:-))

3 Světluška 77 Světluška 77 | 4. listopadu 2015 v 13:16 | Reagovat

Ahojky, zkusím to popořadě - kabelka parádní, jak jinak, taky se chystám, jen co dokončím všechny dobrovolnosti, do kterých jsem se pro přebytek volného času nahlásila :-)
Vánoční látky byly ve skutečnosti ještě krásnějsí, určitě si vůbec nevíš se zbytkem rady a potřebuješ pomoct, že?
Marmelády jsou skvělý a máš na ně super sklep - nebo kde to jsou.
Vrtulník pěknej - jestlipak jste běhali ve sněžení? Vápno by vám tutově udělalo dobře :-D
A chajda samozřejmě pěkně opravená - kdepak máš vyfocené závěsy? Chtělo by to trochu inspirace pro kamarádky bez závěsů :-D

4 umaculky umaculky | 6. listopadu 2015 v 12:57 | Reagovat

[2]: Ajko, tyhle kabelky šiju bez vnitřního vybavení, mám tam jen kapsičku na mobil. Jako pořádná ženská mám v kabelce čurbes, takže s mnoha kapsami a přihrádkami jsem pořád něco hledala. A tato není ani na zip:-)
A co se týká marmelád, nic jiného nedělám, žádné kompoty, zeleninu, nic. Za to se zdá, že příští rok jich budu vařit mnohem víc, spotřeba stoupla :-)

5 umaculky umaculky | 6. listopadu 2015 v 12:59 | Reagovat

[3]: Marmelády jsou ve sklepě :-) A kamarádky, co chtěli inspiraci na závěsy, budou muset počkat, až se dodělá ta krytina, čurbes a nedozařízené nic fotit nebudu :-D to jistě chápeš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama