Listopad 2015

Dárek pro neslyšící

11. listopadu 2015 v 15:19 | Máculka |  Šití
Tentokrát jsem byla pilná včelka a chňapky jako vánoční dárek pro neslyšící už mám hotové.
Hodně mi v tom pomohla má touha být dobrá quiltařka :-) . Občas mám totiž quiltařský záchvat a trénuji volné prošívání. Měla jsem proto doma několik dílů, na kterých jsem trénovala a uložené byly jen proto, že jsem si myslela, že je na něco využiji.

A využila :-)
Obkreslila jsem na ně šablony a vystříhala je.


Jenže tak pilně netrénuji aby se z těchto dílů daly ušít Chňapky pro jedenáct rukou... Musela jsem si ponoci a vždy druhý díl jsem si připravila z bílé látky na kterou jsem si namalovala sněhuláka (přeci je to vánoční dárek) a jen jsem prošila jeho obrys.
Stašilo už jen sesadit, sešpendlit a obšít šikmým proužkem. No, pravde, v mém případě to není pravý šikmý proužek, použila jsem proužky látek, které schovávám stále :-)

A bylo to. Hotovo.Horní řada je přední díl, spodní je zadní díl.


Chňapky jsou prostorné, takže i pro staršího čkověka dobře použitelné. Však víte, není nad praktické dárky :-)


A nyní mě čeká olemování našeho staronového přehozu na postel a pak si můžu vymyslet nějaký pěkný projekt pro radost. Nějaký nápak už mám :-))

Vánoční nadílka pro Organizaci neslyšících II.

8. listopadu 2015 v 17:04 | Máculka
Letos jsem skoro nic vyhlašovat nechtěla ale pak jsem si řekla, že proč ne, třeba se zase někdo přidá a Ostrovští neslyšící budou mít opět radost.
V loňském roce ( článek zde ) jsme společnými silami se Zdenkou, Ajkou a Zuzkou neslyšící obdarovaly háčkovanými obaly na mobilní telefony, obaly na knihy a podkafíčky.
Letos šiji chňapky do kuchyně (pokusný vzorek)

A proto, která by jste se chtěla také zapojit a udělat radost jedenácti neslyšícím, nebo nedoslýchavím seniorům (průměrný věk je kolem 78 let ) budete vítána. A klidně to mohou být další chňapky, nebo podložky pod hrnce. Něco praktického. Nebo háčkovaná, šitá, plstěná ozdobička na vánoční stromeček, To jsem dělala prvním rokem a mělo to velký úspěch.
Pokud by se Vám chtělo, tak s motivem sněhuláka :-) klidně ho můžete namalovat fixou na textil jako já.

I drobný dárek jim udělá radost.
Termín doručení na mou, nebo přímo jejich adresu ( jednoho ze dvou vedoucích) si dáme do konce prvního prosincového týdne.

Kdo bude chtít, tak jako loni, do komentářů, nebo jako zprávu autorovi.


Mějte se pěkně :-)

Kabelka obřích rozměrů

1. listopadu 2015 v 21:56 | Máculka |  Šití
Nejprve trochu omluvy, že se zde nic neděje.
Opravdu stále ještě nemám skoro žádný čas na šití, doplňuji si vzdělání a stále se intenzivně věnujeme naší obrakci. Doufám, že vyšetřím čas na ušití vánočních dárků pro neslyšící. To by mě hanba fackovala, kdybych nic nenachystala.... Z mých velkolepých plánů zůstaly jen chňapky.

Novou kabelku jsem ale potřeovala jako sůl. Novou kabelku jsem si ušila naposledy skoro před dvěmi lety. Kabelka lehčí na ušití zabere čistého času necelých sedm hodin a já nosím už notně jetou...
Ale byla pěkná :-)


V tuto chvíli má kabelka už odřené rohy, poměrně vyšisovanou látku a vůbec, sama sobě jsem asi pro ostudu.
Ale! Našla jsem krásné látky u Miruš, objednala a dala se do šití.
Volba padla opět na kombinaci s koženkou, tentokrát šedou, a tento vzor miluji, tomu jsem nemohla prostě odolat.


Nenechte se mílit, kabelka je opravdu veliká, převeliká, s rozměry jsem to opravdu přepískla ale ať dělám, co dělám, fotka s mojí maličkostí do pc nechce a nechce... Tak někdy jindy.
Spolu s látkami na kabelky - pořád doufám, že stihnu dvě ušít jako dárek od Ježíška - jsem koupila i látku na vánoční běhouny. Ty byly ušité velmi rychle :-) Jěště mi látky zbyly, tak uvidím, co s nimi.


Musím ještě vymyslet vánoční dekoraci na dveře, v rodině jsme se dohodli, že jim vždy své dveřní dekorace postoupím a tak budeme mít každý rok něco pěkného na dveřích všichni.

Také jsem propadla marmeládám, hodně mě baví jejich výroba a kombinování chutí


Zde třetina našich zásob a ještě mě čekají hrušky, citony a pomeranče :-)

U nás v horách se po cca dvacetipěti letech rozhodli že je třeba lesy opět popráškovat vápencem, tak nám nad chatou létal vrtulník, protože je náš kousek hor poměrně nepřístupný a letadla, která létala o deset km dál, by práškování nejspíš prodražila.


Moc pěkně jsme si při tom cukrování zavzpomínali, jaké to bylo když práškovali naposledy a jí byla malá holka. Jak nás pěkně zasypali a my z toho měli srandu a zpívali Jožina z Bažin :-)

Šicí plány ani zveřejňovat nebudu, mám jich tolik, že je stejně nezvládnu ale přes to doufám :-)

Málem bych zapomněla!
Počítadlo návštěvníků ukazuje pravideně jistý počet návštěvníků i když blog zanedbávám, tak si zasloužíte alespoň trochu informací o čem že je ta naše obrakce.
Pustili jsme se do rekonstrukce naší chaty, která se zvrhla do rekonstrukce celkové.
Naše původní chata...

a chata po rekonstrukci


Úmyslně foto nic moc, protože stále plámuji samostatný článek, možná dva :-)
Vnitřek máme momentálně hotový, čekáme na dodělání posledních 70 cm kritiny abychom mohli pořádně uklidit a dozařídit vnitřek.

Děkuji za to, že nakukujete i když nové příspěvky nejsou často, za Vaši přízeň a za odměnu pro Vás připravím na leden - únor nějaký pěkný návod. (vlastě i pro sebe, už se na to těším ) Jestli máte nápad, klidně si řekněte :-)


Pěkný den a brzy, doufám, se zase těším!