Červenec 2015

Letní

4. července 2015 v 8:28 | Máculka
Protože mám těsně před vypuknutím velkoakce o které jsem se zmínila posledně a protože se nejspíš díky ní na celý červenec odmlčím, chci vám alespoň ukázat, jak se mi pomalu rodí malá zahrádka na chatě.
Psala jsem, že bych ráda obnovila záhonky tak, jak bývali kdysi ale příroda si evidentně poradí i bez mého velkého zásahu, jen to bude chtít čas. A ten máme, na záhonky nepospícháme :-) Pod stromy žádná kvítka růst nechtěla ale co jsou stromy pryč, dějou se mi tam skoro zázraky :-)
Počítám že ještě dva roky budu jen protrhávat a záhonek bude asi ještě barevnější než dřív :-) Dosadila jsem si tam jen pár Tavolníků, moc se mi líbí :-)

Takhle mi rozkvetla Smolnička, kterou jsem dostala v Zelené výměně :-)


Místo má jen prozatimní, příští rok uvidím, jestli se nebude hodit jinam.
Z bývalé skalky je džungle kterou ovládla sice pěkná ale velmi plevelná, invazivní ozdobná tráva. Moje představa o "skalce" je ale jiná, mezi oblíbený Barvínek jsem zasadila Levandule a tak trávu pomalu ale jistě likviduji. Ne uplně, protože příští jaro pro ní třeba vymyslím jiné místo, kde by byla sama a neutlačovala ostatní kytičky.


Celá louka je pěkně skoro plná kytiček, když mají dostatek světla, je to jako zázrak o proti loňskému roku :-)


Tyhle se mi moc líbí ale opět neznám názvy :-) O první mám takové tušení, že je to nějaká "záhonová", která se postupem času přestěhovala úplně jinam, ale krásně kvete :-)
Druhé je všude plno a třetí je zajímavá i bez květu.

Neúspěch je ale pokus o živý plot z Přísavníku... Na cca 20m jsem vysadila skoro 50 předpěstovaných, cca 10 cm vysokých rostlinek a chyba byla asi vv jejich výšce, ostatní traviny rostou velmi rychle a skoro dvě třetiny Přísavníků postupně uschlo. až zase nějaký potkám, nechám si šlahouny pěkně velké, stříhat už je nebudu :-)

Tento víkend bych ráda vyfotila dvě hotové deky a v příštím postu se s nimi pochlubím, myslím, že do září budou poslední ušit, ukázané. I když plány už tedy zase mám :-)

Jedna povedená fotka z posledních závodů :-)Jako poslední trochu z mé balkonové jahodové "plantáže"Užívejte sluníčka, myslete na mě, ať se mi velkoakce podaří rozběhnout a hlavně úspěšně dokončit - udělám z probíhajících prací reportáž :-)

Krásné léto !