Jarní trojúhelník a Bahňák 2015

18. května 2015 v 19:21 | Máculka |  Povídání
Předminulý víkend jsme se s oddílem zúčastnili již 30. ročníku Jarního trojúhelníku. My tedy teprve po druhé :-)
Je to třídenní závod v orientačním běhu a koná se v pěkném prostředí Mariánských lázní. Během tří dnů se odběhnou čtyři závody v různých kategoriích. Závodili oba moji kluci a jako doprovod i JÁ! :-) Doprovod jsem dělala dvoum holčičkám, 5 a 6 let. Běhalo se mi s nima moc dobře, a umístili jsem se na krásném 14.místě.
Starší syn závodil vůbec poprvé sám za sebe. Orientační běh se mu ale líbí.
Mladší syn dokonce stál na bedně! Vyběhal si celkové krásné 3. místo a porazil i kluky, kteří se tomuto sportu opravdu věnují. Jeden ze závodů dokonce s náskokem vyhrál!

Děti byly dokonce i na opavdové diskotéce, šly se v jedenáct v noci podívat na představení jedné naší kamarádky, prý je bodyguardi dovedli až před podium :-) Tak měly zážitek, nejvíc ti menší :-)
Protože jsem běhala, moc fotek tedy nemám a ostatní oddílové jsem ještě nevyděla.
Jeden ze startů...

Cestou na diskošku :-)

A s vítězným pohárem. I když to na fotce nevypadá, měl velkou radost :-)

A druhou naší akcí, na kterou jsme se těšili už od loňského jejího skončení byl Bahňák, probíhající 16.5.
Kdo neví, tak je to extrémní překážkový závod pro jednotky IZS a veřejnost.

Loni závodil jen mladší syn . Letos se účastnil i starší syn a oba kluci se umístili na kdásných místech. Mladší byl 13. ze 48. a starší 17. z 46. Opět bez tréninku. Takže se starší rozhodl, že bude na příští ročník trénovat a bude útočit na medaile :-) A hlavně se oba už teď těší až dorostou a budou se moct účastnit hlavních kategorií. I přes náročnost dětské a juniorské trati to prý bylo "easy"- To je asi teď moderní slovíčko :-D

Jedna z překážek,

mladší v akci...

starší na první překážce..
a v cíli s kamarádem :-)

Také se letos poprvé účastnili rodiče "našich" dětí...

Všichni závod dokončili a dokonce se jim i líbil. Jsou prostě dobří.
Já si vyzkoušela jednu z atrakcí, nejvyšší bungeejumping v ČR - 50 metrů.
Tak jsem se těšila až jsem se zase nechala odvézt zpět na zem bez toho abych skočila... Strašně jsem se bála.

Počasí se letos vydařilo, organizace byla opět na jedničku i přes téměř dvojnásobný počet závodníků, bylo pěkně teplo a celý den jsme si užili. Už teď se těšíme na příští ročník a kluci se poohlíží po podobném extrémním závodě v dosahu 100km :-)

Máte také zkušenost z podobných závodů??