Zelená výměna - přezimovalo mi to?

12. března 2015 v 18:16 | Máculka |  Povídání
Loni u Světlušky proběhla akce s výměnou kytiček na jejíž shrnutí se můžete podívat.

Dostala jsem od Jany Amarilis i s návodem, už jsem o ní psala tady. Netřeba se rozepisovat opět :-)

Když mi začaly listy hnědnout a schnout, zapomněla jsem na nějaký návod a za zmatkování, že mi uschne i kytička, která je údajně bezproblémová, jsem začala smutnit. Světluška mě upozornila jak to s kytičkou je, já si vyndala návod a tak jsem ji tedy po uschnutí všech lístků pečlivě občas zalévala a doufala.
Když se před týdnem oběvil v cibulce první náznak zeleného, měla jsem radost. Lístky rostly, sílily a teprve před pár dny jsem si všimla, že ten jeden list je vlastně budoucí květ!Takže jsem zvědavá, jestli to spolu s Amarilkou zvládneme až k opravdovému květu.
Po mých, opravdu tragických "pokusech" s květinami na balkoně jsem už celkem skeptická...
Balkon je nejspíš prokletý ale nevzdávám se. Každý rok to začne nadějně, zasadím semínka, nakoupím kytky, semínka vyrostou a pak stačí je den, dva nezalít a je po semínkách, kytky mi loni zničilo padlí a vytrvalé přemokření ( nechte kytky na povel mému drahému a příjdete o ně, na 100% ) Takže sezonu končím v polovině září se slovy, že na to už kašlu, příští rok zasadím do všech truhlíků jen bylinky protože ty mi jdou krásně - napočítala jsem 17! druhů co mám na balkoně.
Do konce října pláču, kdykoliv vidím truhlíky mé sousedky ( Příště je vyfotím) a sebevědomí mi zadupává i rodinka, která se celou zimu a hlavně následující jaro do mě naváží, že mi nic kromě plísně stejně nevyroste. Opravdu mě podporují :-D

Jenže, příjdou první sluneční paprsky, já uklidím lyže a spol. do garáže a zahradnické hormony se splaší.
Proto už mám doma dva multipacky převyslých muškátů - s těmi to jakž takž umím... - a zasazená semínka.

A začínáme kolečko, zasazeno, něco už vykukuje a zdá se to silné -

Jsou to rajčata. To maličké je majoránka. Pak tam spí levandule ( s tou to asi nikdy zkoušet nepřestanu i když mám na balkoně jednu moc hezkou)

V druhém sadbovači ještě všechno spí ale v květináčku na okně se už druhý den ukázal kopr!

V truhlíku s bylinkama pro dědu teda ještě spí ale tady vykukuje jak blesk :-)


A protože i bez kytek na okrasu mám na balkoně plno květináčů, vymohla jsem si konečně instalaci polic na balkoně.

Nemůže to být se mnou ale tak špatné, protože vánoční kaktus mi knete už od listopadu v kuse. S vánoční přestávkou, ovšem :-)

Kdybych se smířila s tím, že nikdy nebudu mít metrové převisy jako má sousedka, a balkon sice je plný zeleně a hezky se zam pije káva a opaluje, žilo by se mi lépe...

Pěkný den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maja Maja | 12. března 2015 v 21:19 | Reagovat

Tak ja by som bola nadšená, keby sa u mňa darilo bylinkám!!! :D
U susedov ma rozčuľuje iba trávnik. Ale...my nestriekame sajrajty, takže podľa toho (ale uznávam, že nielen toho) aj vyzerá. :D :D Držím palec, nech balkón prekvitá!

2 Maja Maja | 12. března 2015 v 21:19 | Reagovat

Tak ja by som bola nadšená, keby sa u mňa darilo bylinkám!!! :D
U susedov ma rozčuľuje iba trávnik. Ale...my nestriekame sajrajty, takže podľa toho (ale uznávam, že nielen toho) aj vyzerá. :D :D Držím palec, nech balkón prekvitá!

3 Maja Maja | 12. března 2015 v 21:20 | Reagovat

Trapnééé. Mi písalo, že čas vypršal, mám skúsiť znova. A je to tu dvakrát. :D

4 umaculky umaculky | 13. března 2015 v 8:35 | Reagovat

[3]:  Majo nevadí :-) Díky za komentář. Bylinky mi jdou sami od sebe :-) Mám je i na chatě, tam se o ně stará jen příroda a tam jsou taky nádherné. Až je mi líto, že je nedokážeme všechny sníst :-) Ale tam jich mám zatím jen 7. Když nepočítám, co si natrhám na louce.

5 Světluška 77 Světluška 77 | 13. března 2015 v 14:53 | Reagovat

Jů, zahradnická reportáž, to je něco pro mě. Police jsou super, nevím, jestli jsem je měla vidět ;-) A to už máš rajčata hned venku?  A vidím dobře, že vedle nádherné amarylky roste miminko? Žeby cibulka pro kamarádku? No, upřímně, já bych jí asi nedala z ruky. Ale roste ti nádherně, mě vždycky kvetly jen po koupi a pak už jen listy a nic a teď ani nevím, kam přišly - měla jsem nejmíň tři cibule.

6 umaculky umaculky | 14. března 2015 v 9:57 | Reagovat

[5]: Psalas že cibulky máš ve skříni :-) Jsi pěkná agentka! Ano, roste tam něco, co by mohlo být miminko. A z druhé strany taky... Jen jestli to není vetřelec.
S policema se klidně můžeš opičit :-)Rajčata jsou doma na okně, venku v sadbovači je jen tak můj pokus se psím vínem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama