Jaro je za dveřmi II.

3. března 2015 v 9:00 | Máculka |  návod
Během tohoto týdne ukážu šití vzorů z předchozího článku.

Dnes to bude šití vlastně nejlehčí, půjde vám nejspíš i nejrychleji. Výsledek bude sice jednoduchý ale určitě pěkný.

Vytiskněte si šablonu


Překontrolujte si, jestli je velikost čtverečku správná = 1,5 palce. Plus mínus. Pokud budete mít všechny případné vytištěné šablonky stejné, tak bych to neřešila. Velikost výsledného bloku bude jen odlišná od mé. Tak s tím počítejte. Jednou jsem na to totiž zapomněla, a pak jsem ve zmatku, že mi to nebude sedět, všechno ořezala na velikost uvedenou v návodu. Vzor to, naštěstí, dovoloval. Spokojená, že jsem to zachránila, jsem byla jen do druhého dne, kdy jsem chtěla pokračovat a došlo mi, jaká jsem trumbera :-)

Šablonku si rostříhejte na jednotlivé dílky...


A můžete je překreslit na látku. Pro jeden blok potřebujete každý díl 8x. Čtyři díly "levé", tedy tak, jak jsou na fotce a 4 "pravé" kdy šablonu otočíte lícem k látce. Jinak vzor neposkládáte :-)

Pokud budete chtít šít deku, nebo třeba jen běhoun na stůl, buď si šablon vytiskněte víc, nebo si je můžete překreslit na tvrdý karton ale ještě lépe na pevnou, plastovou folii. Dostala jsem od Ježíška folie jak se na ně píše ve škole, tak ji poprvé použiji :-) Takovovou šablonku budete mít na dlouho. Jen si nezapomeňte označit, k jakému bloku patří :-)

Dílky si vystříhejte/vyřezejte, a můžete začít sestavovat.


Pokud nemáte vzdálenost v oku, označte si na každém dílku značku která je na fotkách červená. Pomůže pak při dalším šití.
Jsou to dílky různých úhlú a pro toho, kdo s nimi nekamarádí se nesestavují lehce. V tom pomůžou zase modré body. Mají být na všech třech dílcích...
Pak už to bude snadné, látku si můžete v bodě propíchnout špendlíkem a budete vědět, že šijete správně.

Máte čtyři levé a čtyři pravé? Sešijte je po nejdelší straně k sobě. Podle červených bodů :-)


Sešitím dvou trojúhelníků vznikne , logicky, čtverec a s těmi už pracovat umíme.

Tento postup je sice nejrychlejší z těch, které vám postupně ukáži, s ostatními ale dokážete udělat větší parádičky :-) Budou efektnější i když ne tak složité, jak se na první pohled bude zdát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama