Listopad 2014

Vánoční stromeček

17. listopadu 2014 v 15:43 | Máculka |  Šití
Dekorace na vchodové dveře je hotová.

Návod není, jen jsem to okoukla zde. Jak se dělají jojíčka jsem už zapomněla, musela jsem si jejich výrobu oživit na internetu a pak jsem si sedla a u ručního našívání odpočívala.
Ulla má stromeček mnohem hezčí a hlavně zdobnější ale vzhledem k tomu, že můj bude na dveřích a k tomu, že doma nemám žádné korálky, perličky a nic podobného a nechci si to kupovat,myslím že je pěkný. Jako ozdobičky jsem rozstříhla jeden náramek, který byl navlečený na gumičce a pokud ho budu chtít nosit, zase je jednoduše navléknu Smějící se .
No a můj projekt přehozu o kousek postoupil ale jak je vidět, velikost pořád nestačí :-)Ale co, do vánoc ještě času dost. Snad to zvládnu. Teď se budu chvilku věnovat zase mému projektu dárečků pro neslyšící :-) Obaly na knihy už mám hotové,


a chtěla bych zvládnout ještě obaly na brýle. Také je nejvyšší čas začít vyřezávat obrázky na okna. Advent se blíží...

Pěkný den :-)


PS: na závodech byl syn 4. takže jsme všichni spokojení. Medaile a diplom už jsou na svém místě :-) a jako bonus jsme si omrkli jeden lyžařský areál, kam se určitě vydáme v zimě.

Novinky :-D

14. listopadu 2014 v 20:49 | Máculka
Mám vždycky pocit, že píšu moc málo.
Ale copak to jde? Jsme samé závody... Vždycky s etěším až skončí zimní sezona, protože zapomenu, že ta letní a podzimní je taky náročná :-D A navíc vždycky ty závody , já blbec, nahlásím. Syn závodí moc rád ( naštěstí do něj od začátku "kariery" hustím, že nemusí vyhrávat, hlavně že ho to baví ) a chce na všechny závody.
Takže ráno odjíždíme v 7h.....
Taky se těšíme na sníh.

Plánujeme organizaci "zimních Českých Alp" - pro členy oddílu, kteří na soustředění do opravdových Alp z jakýchkoliv důvodů nemůžou ( já, ač oceněná zlatou medailí za naučení se lyžovat v "pokročilém" věku se na Alpy necítím a kluky tam samotné pustit nechci, jsou to sebevrazi :-) ), ohlas celkem je, uvidíme, kolik se nás nakonec zůčastní.

Vybíráme střední školu.

Řešíme učitele matematiky. Tedy hlavně doučování. Víme že učitel, ač je mladý, je na prdlačku. - Neumíš? Chceš doučovat? Tak se to nejdřív nauč a pak přijď. S někým takovým se těžko spolupracuje...

Bojuji s únavou.

S pubertou.

S momentálním syndromem opuštěného hnízda i když mám děti doma ( jak se říká tomu, když už jsou děti raději samy než s rodiči? )

Těším se na předvánoční výlet do Maďarska s mojí tetou.

Taky začínám řešit jakousi sociální izolaci díky mému nočnímu zaměstnání.

Ochutáváme objednané víno od malovinaře z Moravy. Letošní rok byl na víno prý špatný, tak musíme rychle abychom doplnili zásoby alespoň do jara :-) Naše rychle, to jsou 3 lahve pro dva za 14 dní ...

Těším se na vánoce navzdory předvánoční masáži že všech stran a navzdory tomu, že letos budu na vánoční cukroví sama :-D protože tetu bolí ruka.

Ale aby dnešní post nebyl takový bilanční, podívejte se, co mám zrovna rozdělaného


Ještě to není hotovo ale bude to vánoční dekorace na vchodové dveře. Možná už jsem to zmiňovala, sousedka mi loni povídala, jak se těší co bude nového, protože mám každý rok jinou. D Je to výzva! Přeci se nenechám zahanbit! Dokonce už ani nejsem jedinný exot v baráku, co má v oknech X let
jen papírové vystřihovánky :-)

Kompletuji přehoz na postel dle jednoho internetového návodu

vždycky si to musím udělat složitější a o hodně větší :-)

A co Vy, co vás děsí? Pečení cukroví jako mě?


Nebo na co se hodně těšíte?
Povídejte, přeci mě v tom nenecháte samotnou :-)

Vánoční nadílka II.

1. listopadu 2014 v 13:31 | Máculka |  Šití
Dámskou část oblů na knihy už mám hotovou, zbívá vybrat správnou dopňkovou látku pro pánské obaly.
Bločky šli velmi rychle :-)

A dámská část je tato :

Také mám rozdělaný přehoz na deku podle návodu z netu ale ještě bude chvíli trvat než ho dokončím.


Pěkný den :-)