Hrubá Skála a okolí

15. srpna 2014 v 15:50 | Máculka |  Povídání
Poslední dovolená. Světluško neboj, už mi to končí :-)))) Už se bude zase jen šít :-)
Na slevovém portále jsme si začátkem června koupili wellness pobyt pro dva v zámeckém hotelu Hrubá Skála. Nikdy jsem v hotelu nebyla, tak hned rovnou na zámek!

Pokoj, personál, výhled, úžasné. Wellness naprosto dokonalé. To jsem si opravdu užívala. I snídaně byli výborné, personál dělal to co měl. Bohužel ten samý personál v restauraci o patro níž než byly snídaně, už tak dokonalý nebyl. Na pivo jsme čekali 20 minut, takže jsme ani neměli chuť tam čekat na nějaké jídlo. Na večeři placenou v rámci balíčku jsme sice šli, ale žádný kulinářský zážitek to nebyl.... Při odjezdu se nás paní ředitelka ptala na dojmy, tak jsem jí vše ráda pochválila až na tu restauraci. Třeba příští návštěvníci už budou spokojenější.
Ale byla jsem liška, před odjezdem jsem seděla na netu a hledala restaurace v okolí. Našla jsem a opravdu jsem se trefila. Každý den jsme jedli jinde, a všude to byl opravdu zážitek.
Největší zážitek z jídla jsem ale měli v hotelu Štekl, který je pár metrů od brány zámku.
Byli jsme v sedmém nebi.
S dětmi je to jasné, rychle najít něco, kde jim zaplníme žaludky, protože jinak pořád slyšíme, jak mají hlad, a jak moc chtějí jíst. Bohužel, čím větší děti, tím horší nářky... A taky aby to moc nestálo a zbylo ještě na radovánky.
Ale tady jsme si k večeři klidně dali víno za cenu až nemravnou - taky bylo nemravně dobré :-) a po večeřích v této restauraci se už nedivím, že může stát jídlo i 350 kč. Prostě existují místa, kde za tu cenu dostanete opravdu odpovídající zážitek :-)

Program jsme měli jasný : wellness, nordicwalking s lektorkou a pak památky a vše, co jsme chtěli vidět.
Byli jsme na Sychrově,

v Dlaskově statku,


v Turnově v muzeu, chtěli jsme i do galerie Granátů ale tam se lze podívat pouze po telefonické domluvě a tak jsme se tam nepodívali.
Kořeny mé rodiny pochází z nedalekého Pěnčína a Svijanského Újezda. Že jeden z předků byl ve své době známý básník vím ale stejně jsem měla radost, že jsem v turnovském muzeu našla i jeho :-)

Nejspíš ho neznáte, ale píseň Čechy krásné, Čechy mé určitě ano. Text napsal právě on.

Z Turnova jsme si na výborný oběd zajeli do Boučkova statku, vyhlášené "ájezdní " restaurace pro cyklisty a vodáky,

Zajeli jsme si k rybníku Věžák. Pro mě to bylo jako návštěva poutního místa.

Víte proč? no přeci : " Ty máš ještě jeden kufr?!! Tvůj loďák přijel, dneska ráno, s pošťákem na kole!!"
Už víte? Prostě miluji filmy s Tomášem Holým :-))
A jako bonus jsme mohli jet "zkratkou mezi ploty"!!!!

Zkratkou mezi ploty jsme nakonec na kole nejeli :-) ale šli pěšky. Po pár metrech je další výtečná restaurace s pensionem "Polepšovna".

Odtud jsme tryskem fičeli na hrad Kost, protože jsme se tím dobrým jídlem trochu zdrželi :-)


Z wellness fotku nemám, to jsme si jen užívali, ale z nordicwalking fotku mám,

Docela vážně uvažujeme, že si hole koupíme a budeme chodit.

Pak už nás čekala cesta domů a zámky Hrubý Rohozec a Mnichovo Hradiště,


Někdy dřív jsem napsala článek o renovaci psacího stolu po pradědečkovi. Tzv. americký psací stůl. Můj drahý z něj nikdy moc nadšený nebyl. Ale když jsme ho potkali (potkáváme ho celkem často po muzeích i ve filmech) na Hrubém Rohozci v plné parádě, byl z něj u vytržení. Dokonce sám projevil nadšení pro uvedení stolu do původního stavu až se děti odstěhují :-) I originál židli k němu máme. Na fotce je, zdá se mi, taková slepenina naší židle s otáčivou stoličkou. Tu v rodině také máme. Holt když byl praděda řiditel hotelu, nemohl mít jen tak něco že :-) A štěstí je, že moji prarodičové jen tak něco nevyhodí !!


Jako zážitkovou tečku jsem si připravila oběd ve středověké krčmě v Dětenicích. O co jde, vím dlouho ale můj drahý evidentně neměl ani potuchy :-D Při " co budete chlastat?" Vykulil oči a já už se pak jen výborně bavila. Objednali jsme si jídlo pro dva, přinesli plný talíř různého opečeného masa s omáčkami, pečenou bramborou a bochníčkem chleba.
Příbor samozřejmně ne. Můj drahý nevěřil, že se tam jí rukama a když o něj odvážne požádal šenkýřka mu odsekla " žer to rukama!". Málem jsem spadla pod stůl jak se můj drahý zatvářil :-D Ale statečně se do toho pustil a krásně jsme si zmastili ústa. Pivo výborné. Ošatku po chlebu kde byly i ubrousky nám odnesli, a když drahý nesměle řekl, že by chtěl ty ubrousky tak mu povídám " si o ně řekni ne? " - " to víš že jo. A dostanu vynadáno" :-) a obešel se bez ubrousků. Bavili jsme se výborně.
Příště bychom tam rádi na večeři, při které je i představení. To by si měl prostě každý zažít :-)


Fotit se tam moc nedá, elektřina ve středověku neexistovala takže se svítí jen svíčkama a kazit fotku bleskem jsme nechtěli.
V hotelu Štekl jsme na všechno měli jiný příbor, i zátka od vína měla svůj vlastní talířek a tady se "žere" rukama. Přitom obě restaurace zanechali silný dojem a budeme na to rádi vzpomínat.
Byla to naše úplně první pididovolená kdy jsme spolu byli sami a opravdu jsme si to užili.
Příští rok bychom si takový pobyt rádi zopakovali někde jinde.

Byli jste také na nějakém pobytu přes slevový portál? A byli jste spokojení? Jak se Vám v Českém ráji líbilo?
Nám opravdu moc.

Užijte si poslední dny prázdnin a od září už zase budu šít :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ali Ali | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 23:20 | Reagovat

Český ráj miluju, zažila jsem tam před dětmi spoustu krásných dovolených. Všechna místa, o kterých píšeš, mám prošlá, tak jsme nostalgicky vzpomínala. Jen krčmu v Dětenicích znám pouze z vyprávění. Dovolenou jen ve dvou nepokrytě závidím :-) a moc přeju. Držím palce, ať si podobný zážitek co nejdříve zopakujete.

2 Ajka Ajka | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 1:38 | Reagovat

Tak teď už tam nemusim, jsem se dovolenkovala s Tebou :-))))
Ale taková středověká hospoda dobrý nápad, tam by se mi líbilo .... si to měla celé natočit a bylo by supr video:-)))

3 Světluška 77 Světluška 77 | 20. srpna 2014 v 13:22 | Reagovat

Ty jedna provokatérko, to je dost, žes měla taky poslední dovolenou :-D Musím ale uznat, že byla nádherná, chaloupky úžasný a středověk - asi bych koukala stejně jako přítel :-).
Jinak přes portál jsem byla jen jednou na kosmetice - u kamarádky a pochopitelně spokojená.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama