Letní pozdravení

21. července 2014 v 12:25 | Máculka |  Povídání
Tak už jsme druhý den doma. Vlastně už jsme zase doma být neměli ale sluníčko dostihlo mého drahého a svalilo ho do postele, takže jsme museli objednaný hotel přeobjednat. Naštěstí to šlo.
Mám tedy nečekané volno, budeme pár dní doma a můžu vám ukázat pár fotek od moře. Letos jsme byli v italském Porto Garibaldi.
Při příjezdu byla silná bouřka, dokonce pár polámaných stromů ale pak už se teplota jen zvyšovala :-)

Jak je vidět, byli jsme fandit i finále ve fotbalu. I já fandila! A to mi fotbal nic neříká.. Nejdřív jsme se trochu báli, jestli nedostaneme přes ústa, protože jsme v kempu plném Němců a Holanďanů fandili Argentině ale zjistili jsme, že to bylo půl na půl. Dokoncce jsme byli v kempu jedniní Češi - jezdíme totiž s německou cestovkou :-) - a jak jsme si to pochvalovali :-)


Trochu mišmaš fotky, ale co má taky člověk pořád fotit že... leda památky! Na třetí pokus se mi povedlo dostat rodinu do Ravenny, vždycky se neco stalo a nejeli jsme tam i když jsme bydleli kousíček. Přesně jak píšou na netu, město nic moc, za návštěvu nestojí ale ty mozaiky!!!! Až oči přecházejí!


Strop i celá budova byla krásně vychýlená ale hned si toho nevšimnete a šikmou věž nemají jen v Pizze :-D
Mladší syn se tvářil dost zklamaně a když jsem se ho ptala, co se děje, protože památky má jinak rád, odpověděl mi, že má rád jen ty České :-) Starší ani neprudili ani se nijak netvářili, protože nás druhý den čekala Mirabilandia a oni měli strach, že bych jim to tam pak kazila já.
Mirabilandia je obrovský zábavní park s různými atrakcemi, které jsou po zaplacení nemalého vstupného pak už zdarma a vyřádí se celá rodina. Ani fronty na atrakce nejsou nijak dlouhé, letos jsme čekali nejdéle 25 minut. Skvělé je, že všechny čekací prostory jsou zastíněné, nikde nečekáte na slunci. To je o proti Gardalandu kde jsme byli předloni obrovské plus.
Fotek moc nemáme, užívali jsme si, ale našla jsem pár videí ne internetu. Video se dá najít prakticky z každé atrakce ale mě se nejvíc líbila tahle - Divertical - pořádná jízda začíná až po minutě. Jsem zlá matka a donutila jsem na to jít i našeho nejmladšího, který o tom mluvil už čtvrtroku předem a pak se bál skoro na všechno :-) To je taky naše klasika. Pro představu jaká jsem to matka, tak jemu se nejvíc líbí tohle . Tak jezdí i sám.
Ale pak byl z Diverticalu nadšenej a šel na to se mnou ještě dvakrát.
Taky mám hrozně ráda Katun . Všem se líbila i Niagara , Ispeed všichni byli nadšení z atrakce Phobia - dům hrůzy - kde místo vozíčků se chodí ve skupince po 6 lidech, držíte se za ramena, různě na vás jukají opravdový lidé, straší vás a opravdu strašně se bojíte. Je to vlastně jediná placená atrakce, není v provozu celý den ale asi jen 3 hodiny a naší holce se o tom i zdálo. Takže příště čeká s naším mladým venku někdo jinej a jdu já!
Ale nejvíc jsem se vyřádila na 60 metrů vystřelovacích věžích Columbua a Discovery. Jedna vás vyveze na horu a pak volným pádem jedete dolů a druhá vás vystřelí nahoru a hned padáte dolů. Na obou věžích zažijete stav bez tíže


Děti se pak i rozhodly, že se podívají na východ slunce a nařídili si budík. Mě by nikdo z postele nedostal ani heverem. Ale fotky udělaly hezké.

A na konec fotky, které pořídila naše holka mobilem a pak je v nějakém prográmečku upravila. Moc se mi líbí.Ta poslední mi asi bude dlouho dělat tapetu na pc.

Děkuji že jste si všechno prohlédli a přečetl i:-)

Mějte se pěkně, já vyrazím zítra na houby!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama