Červen 2014

chalupářské zahradničení, stavba mládeže a trochu šití

18. června 2014 v 21:27 | Máculka |  Povídání
Moc nešiji, zaměstnávala mě jiná záležitost. Loni jsem se rozhodla, že v rámci komfortu si na chatě přistavíme "koupelnu".
Stavbu mládeže jsem zadala architektovi dědečkovi, který počítal, měřil, kalkuloval dle zadaných požadavků. Dokonce jsem si i udělala z fotek takousjakous vizualizaci ale asi jsem si jí smazala :-) Nicméně, samostavba by vyšla stejně draho jako kupovaný zahradní domek, bylo by s tím i více práce a původně zamýšlený plechový domek jsem také zavrhla. Vyrazila jsem do Obi a koupila jsem zahradní domek.
Stavba trvala celý den

ale máme hotovo.

úspěšně mi moji otroci zdupali obnovovaný záhonek ale naštěstí tam ještě nic moc nebylo.
Tak ypo X letech obnovuji květinovou výzdobu schodů, je to už tak strašně dávno pusté, že si ani nepamatuju co tam bylo za kytičky. Tak jsem si tam na jednu stranu zasadila Libeček a na druhou Tymián :-)) No co, kytka jako kytka. U Tymiánu mi roste něco, o čem nevím, co to je, protože mi to vždycky vyroste z přinesené hlíny ze zahradnictví :-) Takže to bude překvápko.

Těším se, jak to bude na konci léta už pěkné.

Protože jsem byla při stavbě hlavní otrokářka, ukážu vám, jak jsem musela makat.
(můj milovaný chalupářský hrneček. Už je to poslední kus a je prasklý, tak kdyby jse věděli, kde ho sehnat, dejte mi prosím vědět. Děkuji )


Fakt jsem to měla náročné :-) Ty zničené stromky není naše péče, je to pozůstatek po kácení, spadli na ně ty naše kolosální stromy. Takže je postupně nahradíme. Ale ještě nevím čím.


A teď to šití..
Blíží se konec roku a tak chystáme dárečky. Jako každý rok.Máme totiž štěstí na báječné učitelky. Jedna z nich přechází k jiné třídě, takže dostane dáreček větší, jako poděkování za její práci a trpělivost

Zase ta s překlápěcím vrškem :-) a k ní malou taštičku, třeba ba doklady nebo kosmetiku.


z druhé strany je jasně žlutá koženka. Materiál i ladění vybíral syn sám, jen jsem ji ušila jak mi řekl. Tak snad bude mít radost a památku na jednoho rošťáka.
Druhá paní učitelka s námi ještě rok zůstane a provede nás, doufám že úspěšně, devátou třídou. Takže jen taková drobnost, obal na knihu a stejně laděné pouzdro na brýle ( které ještě nenám vyfocené)

Látky jsou z balíčku zbytků který jsem dostala od Ajky. Hrozně se mi líbí ta červená, ještě kousek mám, tak bych si asi mohla ušít taky jeden pro sebe.

A jako poslední předvedu speciální narozeninový dort který jsem pekla pro dědečka.Dva plechy cupecaků, jedny takhle bílé, druhé růžové. Velmi netradiční dort měl úspěch. Zvlášť překvapený byl ze zapíchnutého ohňostroje ( nebo jak se to jmenuje). Děda se smál, že takovou svíčku nesfoukne. Ale měla jsem připravenou i klasickou svíčku. Myslím si totiž, že si každý chce sfouknout svíčku ať jsou mu 3 nebo 85. Vyjímka jsou puberťáci :-) Co myslíte?
Takže můj plán - překvapit - vyšel, potěšil a hlavně chutnal.

Pečení cupecaků nějak nenápadně podléhám...

Co se u nás děje..

4. června 2014 v 15:41 | Máculka
Řekla bych, že je toho docela dost:-)

Dokončila jsem konečně "tu mrchu" BOM 2013. Vyšla tak, jak jsem si představovala.

Sice nevím proč, ale většinou mi na dece jeden roh takhle "pěkně" ujede. Tady jsem si toho ale všimla až při našívání lemu, nechtělo se mi už nic párat a tak jsem to nechala.