Předvelikonoční překvapení

21. dubna 2014 v 16:44 | Máculka |  Povídání
Děláme na chatě podlahu. Zbýval už jen kousek, tak jsme se v sobotu vydali ten kousek dodělat.
Po příjezdu na místo jsem s velkým překvapením zjstila, že nám konečně pokáceli stromy o kolo chaty. Žádost o pokácení jsem si totiž podala už před dvěmi lety. Vzhledem k tomu, že akce pokácet a odvézt mě neměla stát ani kačku, nijak jsem na revírníka netlačila.
Docela dlouho jsem se bála, že mi ty obří smrky na chatu spadnou. Nemám žádný odhad na metry ale myslím, že 25m klidně mít mohly. V chatě bylo díky nim šero, žádné slunce a chladno.


Jsou to ty u prostřed.
Ale jednu přednost teda měli. Byli jsme pěkně schovaní aže silnice na nás nebylo vůbec vidět. Teď, díky tomu, že zároveň vybrali i nějaké stromy u silnice na nás vidět je, sice jen chvilku ale stejně.


Vidíte, jak byli opravdu blízko?
Podlahu jsme dodělali a připravili jsme zeď pro zedníka, toho tedy musíme ještě najít. Taky jsme uskutečnili náš nápad a vyrobili vysunovací postel. Odvozili jsme zatím deset koleček jehličí a drobných větví. Celý víkend jsme makali :-)

A teď to hlavní. Hledám brigádníky. Potřebuji přeházet jednu hromadu větví, která leží na naší louce přímo před terasou.

Jen přes cestu k druhé hromadě, která nám vůbec nepřekáží.

Nabízím opékání buřtů, domácí koláč, pivo, limo, čaj. A srandu.
Hlásí se někdo?


A teď se teprve uvidí, jak bude chata odolávat větru, dešti, sněhu. Chráněná totiž už není :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Světluška 77 Světluška 77 | 23. dubna 2014 v 19:33 | Reagovat

Ahoooj, blahopřeju k pokácení. Ono to z fotky tolik nevypadá, ale fakt to byli obři a blizoučko, že by se člověk bál. Odměna za brigádu zní hodně lákavě, holky by na návštěvu jely hned, jen myslím, že než se zas dostanem do přírody, budete mít dávno uklizeno. Pa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama