Friendship lV.

22. dubna 2014 v 10:45 | Máculka
Můžeme dokončit top.
Minule jsme si ušily malé větrníčky a dbes už si je lehce přišijeme. Spojíme je do pruhů po deseti kusech. Jak vidíte na obrázku, na dvou pruzích jsem vždy dva a dva nahradila samotným čtverečkem. No, spíš je to malinký obdélník, protože jsem si nejspíš některé bločky při ořezávání stran seřízla moc a pak mi kousek chyběl.
Začneme je šít na delší strany a špendlit začněte od středu topu. Přišijte tak obě protilehlé strany a po vyžehlení začněte špendlit a přišívat horní a dolní okraj.


A celé dílo orámujte lemem látky. Držte s ešířky předchozích pruhů = 2 palce i se švovými přídavky.
Až to uděláte, budete mít to, to já na této první fotce. Nedalo mi to a když už jsem měla ten rozbitý stroj, doobjednala jsem si - kromě jiného- světle zelenou látku s puntíky.

Další krok je prodloužit top tak, aby výsledná délka byla ta, kterou chcete. Proto jsem k horní i dolní straně našila samotný pruh látky o šířce 5 2/8 palců. Po přišití je to rovných 5 :-) Mám tak prostor pro aplikaci nebo ozdobné ruční prošití. Ještě nevím co tam nakonec vyrobím. ( také jsem se tímto zbavila posledního modrotisku - i když taky jsem ty vzory vystříhala)


A opět si připravte pruhy 2 palce široké a přišijte je. Barvy pruhů by se ideálně měli střídat. Držte se šítí rohů steně, jako minule.

To jen pro připomenutí a taky aby jste to případně nemuseli hledat.
Poslední, lem, který se chystám našít je širší a není všude stejný. Spodní a horní je široký 6 palců, boční je 4 palce.

Top je hotový. Až nebude pořád hrozit déšť, vezmu ho na focení ven.
Ještě bych ráda přidala pár poznámek o barvení látky kávou :-) Na poslední řadu lemu jsem použila kávu z našeho kávovaru, takového na ty kapsle, protože už jsem svou kávu neměla. Z jednoho šálku jsem obarvila všechno co jsem potřebovala a zbývající kávu jsem si zavřela do skleničky do lednice, bude se mi brzy hodit.
Výsledek je stejný, nemusela jsem nechat kávu působit, stačilo jem namočit, vyždímat a propláchnout. Ale pozor při žehlení! Strana pod žehličkou nepravidelně výrazně ztmavla, jako když látku spálíte. Z druhé strany není nic poznat, barevnost je všude stejná a při šití to žádné problémy nedělá, teda kromě toho, že je látka pěkně naškrobená :-) Předpokládám, že je to zbytkem kávy v láce a ta se vyplaví při praní.

Teď si připravte sendvič a prošití je, myslím, jasné. Pěkně kolem průhů lemů. Návrh na prošití středu vám ukážu příště, spolu s hotovou dekou.

Pěkný den
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 23. dubna 2014 v 0:55 | Reagovat

Koukám Marti že nezahálíš:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama