Rozbitý stroj

13. března 2014 v 11:07 | Máculka |  Povídání
Je to konec světa...
Prošívám deku, blížím se ke konci, chybí mi jen jeden a kousek bloku, těším se, že už to budu mít z krku protože jak mi psala Vexa v komentáři, je to fakt opruz :-). V hlavě si chystám už Frienship, co a jak to bude pokračovat, přišly nové látky, takže už taky přemýšlím, jakou deku z nich provedu a v tom stroj začal rachtat, padaly z něj nějaké malinké černé drobky, když jsem je rukou chtěla odmést tak se rozmázly po látce a za chvilku se dočista zasekl.
Dalo mi dost práce vyndat jehlu z látky. Dnes ho odvezeme do servisu a i když si představuji, jak si dojdeme na kávičku a pak si ho odvezeme domů, asi to tak nebude.
No co, alespoň si s nimi domluvím vyčištění stroje co mám u dědečka. To mi sice slíbil zařídit on ale znáte to, vždycky na to zapomene :-)
A aby toho nebylo málo, poslala jsem o tři dny dřív do servisu preventivně i svůj pc, takže se v mezičase ani nemůžu věnovat rodokmenu, protože můj drahý ve svém pc nemá potřebný program...
Jak říkám, je to konec světa :-)

Přeji pěkný den :-)

Edit : Na stroj budu čekat 30 dní ( to jsem skoro omdlela a můj drahý se smál " to ale paní asi nevydrží"- darebák jeden Smějící se ) Nejdřív ani velkou radost neměli když jsem jim ho přivezla ale když zjistili že plast je jen ta schránka a vnitřek je kovový, byli o poznání milejší.
Mě hned napadlo, že když generálka trvá měsíc, vyčištění bude kratší a tak jsem jim řekla, že mám ještě jeden, skoro osmdesátiletý a ten chci jen vyčistit a obratem jsem ho dovezla. Nad ním se sešli i s majitelem, vzdychali, osahávali mi ho a libovali si jaký je to krasavec a jak se na něj těší. Nakonec mi naslibovali že když jim ho taky měsíc nechám, budou se mu věnovat tak, že bude jak z továrny :-) Evidentně se na něj těšili.
V obchodě tam mají hromadu hobby i profi strojů, mívají i vyšíváky ale jsou prý hned prodané, všechno si u nich prý můžu vyskoušet (bodejť ne, 2x generálka to bude ranec..) mají milion nití, nůžek a všemožných galanterních nezbytností pro švadlenky i vyšívačky. Našla jsem tam i řezací kolečka a podložky. To jsem ráda, protože když chci nové kolečko, musím k němu na netu vždycky něco vzít aby se mi to trochu vyplatilo. Moc jsem se tam raději nerozhlížela.
Taky by prý rádi pořádali kurzy o šití a šicích strojích :-)
Člověk jim tam donese pěknej stroj a hned se pan majitel rozpovídal :-) Ale byl moc milej a já tam kromě opravy strojů nechám určitě příště ještě víc peněz :-))

Jo a pc už mám zpět tak se zavrtám do internetových archivů :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | E-mail | Web | 14. března 2014 v 0:27 | Reagovat

No to ti poradím - ruční šití:-) Podívej se na Světlušku jak jí to krásně jde:-)))

2 Světluška 77 Světluška 77 | 15. března 2014 v 11:53 | Reagovat

Ahoj holky, jj ruční šití mě taky napadlo hned při prvních řádcích. Právě jsem jím strávila celé dopoledne :-)
Marti, budeš mi muset povědět, kdepak že to mají rádi staré stroje. A já zas budu muset nenápadně zapátrat, kam přišla nádherná stará Singrovka po babičce. Ovšem ke mně nejspíš nedorazí. Těším se na exkurzi u tebe :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama