Friendship II.

11. února 2014 v 9:00 | Máculka |  návod
Zdravím vás u druhé části Friendship quiltu :-)
Abychom nohli posešívat střední část deky, chybí nám ještě připravit si dva dílky z látky č.3. Můžete použít opět šablonky .
Potřebujete 6x čtverec a 10x obdélník. Jasně že by šlo místo velkého obdélníku a čtverce použít malé čtverečky, ale myslím, že by byla škoda si ty plochy rozšmikat ale taky jsem minule psala, že zkusíme něco nového, co jsme spolu nedělaly :-) Je to sice drobnost ale ne jediná :-)
Máme všechny dílky nařezané a máme i připravené půlené čtverce. Můžeme si dílky poskládat na podlahu. Pokud nemáte dost volného místa kde můžete mít půl dne ( i s vařením a různým odbíháním) dílky rozložené, vyfoťte si to a skládačku zase rozeberta na jednotlivé skupinky. Podle fotky budete vědět co k čemu přišít. Ale taky můžete být lepší než já a nebude vám dělat potíže si pamatovat co k čemu patří :-) Já tak dobrá nejsem. Taky dost často od šití odejdu a po dvou dnech si už opravdu nic nepamatuji. Digitální foťáky jsou vůbec skvělá věc, můžu vyfotit mraky fotek a když už je nepotřebuju tak je vesele smažu :-)
Když se podíváte na poskládané dílky, třeba vás napadne vlastní postup sešívání. Já jsem sešila 1 a 2 pak 3 a 4 a pak k sobě. Sešitou 5 a 6 jsem přišila k 7 a ob ačtverečky k sobě. A tak dál až jsem měla první pruh.
Druhý pruh jsem sešila 2 a 3 a přišila k 1 a vše jsem opakovala.
No a pruhy k sobě, dávat pozor aby švy pasovaly k sobě. To je jasný.

Když máme vše sešité dohromady, zarovnáme strany. A můžete se podívat jak se vám kombinace barev podařila :-)

Střed zarámujeme do tří proužků. Pořadí si sami rozhodněte. Já zvolila zelenou, modrou a béžovou. Každý pruh jsem našívala zvlášť protože jsem pořád přemýšlela jak vyřeším tu béžovou kterou chci a nemám.
Tady přichází na řadu operace kterou jsem zkusila poprvé. Obarvit látku. Nařezala jsem si potřebné pruhy a našla testovací vzorky ve zbytcích. Zeleným čajem to tedy nešlo :-) , zakoupila jsem si proto v obchodě čaj černý, ten nejlevnější jaký jsem našla. Na malém vzorku to fungovalo výborně, na velkých pruzích jsem už tak spokojená nebyla, nebylo to všude stejně i když jsem to všelijak míchala a převracela. Nakonec jsem sáhla po rozpustné kávě a jsem spokojená. Máte s obarvováním bez barev zkušenosti? A jaké?
Určitě je ale jednodušší, pruhy si přišít k sobě a ke středu deky je přišít najednou.
Budeme sice šít kosé rohy ale postup je stejný jak pro jednotlivé pruhy, tak pro všechny najednou.
Každý proužek budeme řezat na 2" nebo 5cm.
A aby se nám rohy povedly, pruhy přišijeme tak jako na obrázku. Musíte skončit na šířku vašeho stehu od kraje. Před šitím si vyznačte tečku. Linku na látce mám pro názornost kde končí spodní látka. pruhy látky musí totiž přes okraj přešnívat minimálně o délku svá šířky.

Vidíte jak šití končí na tečce? Jasně že vidíte, nejste přeci slepé :-))
A teď ty rohy.

Pruhy máme našité a rohy složíme tak jako na prvních čtyřech fotkách. doufám že je to z nich patrné. Složte si pečlivě pěsahující konce pruhů na sebe a od tečky která mám pomáhala při našívání si vytnačte linku ve 45. stupních. Jehlu si zapíchněte do tečky a po té lince prošijte. Ale pozor aby se vám tam nezamotala jiná látka než ony dva cancoury!
A je to. Pěkně si to vyžehlete jako na dalších fotkách a zbívající cancoury odstřihněte.


A tramtadadáá střed i s olemováním je hotový. Pokud jste potřebovaly malou deku třeba pro miminko, takle velikost by vám mohla stačit a už můžete hledat spodní látku či deku, stříhal výplň a špendlit, přošít a olemovat.
Já budu příště pokračovat neb chci deku větší. Jak jinak že?
Pěkný den
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 11. února 2014 v 20:28 | Reagovat

Ty teda jedeš Marti!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama