Paní, přišlo vám psaní....

16. ledna 2014 v 12:45 | Máculka |  Šití
až z Anglie.
Objednala jsem si tam totiž knížku. Těšila jsem se na ní 12dní od objednávky. Dnes přišla, takže když zvonila pošťačka, klidně mohla říct větu z nadpisu což se ted nestalo ale za to řekla - nedávala jsem to do schránky aby vám to někdo nevzal.
Hodná pošťačka :-) Při troše snahy by totiž balíček do schtánky nacpala.
A tady je ta moje kniha


Formát je sice menší než jsem čelaka ale obsah je přesně jak měl být :-) Jistě jsou i lepší knihy ale já jsem spokojená s touhle. Návody na ušití jednotlivých bloků už nepotřebuji, sice nejsem dokonalá patchworkářka ale taky nejsem žádná začátečnice, takže co nebudu vědět, si tam přečtu. Knížku jsem brala jako inspiraci a tady je jí dost :-)
Jo a ta pěkná záložka byla v balíčku taky. Je to milé. A líbí se mi.

Taky jsem se pustila do BOM 2013 pořádaném na Craftsy ( jasně, zase se spožděním, jako loni) a řekla jsem si, že každý den ušiju jeden blok - měsíc.
Můžete se podívat, co už všechno mám.

Toto jsou největší bloky jaké jsem kdy ušila, největší je hvězda, má 51 cm! Ostatní jsou ale menší jen o pár centimetrů. S takovým rozměrem by byla deka ušitá ancvaj, vždyť by stačilu jen 12 bloků :-) Zrovna ta hvězda mi ne zrovna přesně sedla ve středu ale to se při prošívání ztratí.
Kostky ty mě bavily hodně, už jsem je chtěla několikrát vyzkoušet. U šití kola jsem si zopakovala křivky a poslední blok byl sranda. Ty useknuté růžky mám schválně.


Tyto bloky jsou už podstatně menší. Pruhované jsou nejméně povedené a to je trest za to, že jsem při šití začala koukat na nový seriál. Už jsem to kdysi psala, že si u šití pouštím film nebo seriál na pc. Většinou to mám jako kulisu, někdy taky jako obranu před hádkami svých ratolestí a někdy se opravdu dívám, takže dokážu i malý, hehký blok šít hodinu. A nebo se nesoustředím a pak musím párat a párat :-))

K dokončení mi už moc nechybí tak uvidíme, co z toho nakonec vznikne. Barevně to bude asi trochu divoké, protože zatím jsem používala jen zbytky z mojí bordelkrabice.

Jo a minulý týden jsem si usmyslela, že zhubnu. Tak mi držte palce alespoň vy, protože já si moc nevěřím :-))


Pěkný den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Světluška 77 Světluška 77 | 18. ledna 2014 v 9:24 | Reagovat

Blahopřeju ke krásný knížce, tím víc se těším na kafčo. A bloky máš úžasný, hvězdu nádhernou ... a jeden blok denně je celkem solidní výkon. Akorát nechápu, co zrovna ty chceš hubnout :-)

2 ajka ajka | Web | 18. ledna 2014 v 21:39 | Reagovat

Teda tys pilná švadlenka:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama