Listopad 2013

Váánoční výměna

27. listopadu 2013 v 16:23 | Máculka
Aneb: Já už se můžu pochlubit !

Přišel mi balíček od Alice z http://pohledyztebena.blogspot.cz/ a mám opravdu radost :-)

Dosatala jsem vánočně laděný balíček a protože jsem byla zvědavá a rozbalila ho hned na poště, mohla jsem být za krasavici už po cestě domů.


Je to zlaté a blýská se to jako diamanty = dárek přesně pro mě :-)))

Děkuji Alici za dáreček a čas strávený při jeho výrobě a děkuji Ajce, že výměnu vyhlásila.

Pěkný den.

Od každého kousek....

24. listopadu 2013 v 14:01 | Máculka |  Povídání
Kuchyň s chodbou už máme hotovou a mohla bych zase něco ušít. Akorát, že se mi moc nechce.
Teda, ušila jsem dárek do Vánoční výměny u Ajky ale ten ještě nesmím ukázat, protože jsem ho ještě ani neodeslala :-)

Pak jsem taky při tom obrovském uklízení (to by jeden nevěřil, kolik zbytečných věcí si nastrká do skříní. Já pořád jen vyhazovala a vyhazovala a děti s mým drahým nestačili odnášet. Ale už mi na úklid zůstala jen jedna skříň) narazila na posledního kostlivce - top deky. Když jsem ho ušila, vůbec se mi nelíbil a byla jsem ráda, že na něj synek zapoměl. Je z jeho milovaného pyžamka které nosil i když už mu dolní kraj nohavic sahal až pod kolena. Tak jsem mu slíbila z něj ušít deku. Přidala jsem ještě oblíbené košile a jednu mikinu a všechna pole jsem oddělila bílou. A teď, po roce, se mi top náramně hodí Usmívající se. Syn je větší, takže "chlapácká" deka bude vhodnější a i bílý prostředek skýtá možnost pro aplikaci Assasina. Jestli o ní tedy ještě stojí. Poslední dobou by pořád hrál Tanky - World of tanks. Asi hodně populární hra, protože ji hrají snad všechny děti. Ale mě se vůbec nelíbí.

Omlouvám se ale s mobilem v dnešním světle toho moc nenadělám....

Tak snad tuto deku dokončím a mladej to bude mít pod stromeček jako překvápko..

Taky jsem byla u kadeřnice a po drobné změně v barevnosti účesu ( jsem "konzerva" a tak tu změnu vidím jen já a kadeřnice) jsem nejkrásnější ze všech krásných krasavic. A ještě jsen dostala od mé kadeřnice malý vánoční dárek. To bylo tak milé. Proto jsem sedla ke stroji a ušila jí podkafíčka. Snad se jí budou líbit.
A protože mikulášské dárky pro dospěláky v rodině ještě nenám, pustila jsem se už do nich. Sice šnečím tempem ale doufám, že do soboty je stihnu.
První vlaštovka

Protože se mi vážmě nechce nic dělat, tak jen okukuju, co dělají ostatní. Na oblíbeném food blogu http://jedlikovo-vareni.blogspot.cz/ mě oslovilo petrželkové pesto a recept k němu.

Recept si na stránkách lehce najdete a receptů je tam mnoho :-)) Můžete si také všimnout mého speciálního půllitru. Dostala jsem ho, když jsme byli na prohlídce Plzeňského pivovaru pro zvané. Dostal ho každý, s unikátním číslem pod kterým jsme zapsaní na jejich seznamu. Už si přesně nepamatuji, k čemu je to dobré ale to nevadí. Výlet to byl moc pěkný.
Tohle je můj výsledek onoho receptu

Taky se musím pochlubit, jakého máme kamaráda. Včera přišel k nám a podívejte, co přinesl :-)


Je to můj dobrý kamarád, společník na různé akce a zábavy, protože můj drahý v tomto směru společenský není na rozdíl ode mě. Takže vyrážím s tímto kamarádem, oba se pobavíme a já nemusím mít nikdy strach, že by mě někde nechal samotnou. Už jsme dlouho nikde nebyli ale doufáme, že se to změní. Vždyť přichází sezona plesů a tancovaček.

Prostě se toho u nás děje mnoho ale málo co má společného se šitím Usmívající se
Moje koženková červená kabelka také ještě není dokončená a čeká v koutku jako ta panenka.


Tenhle člen naší rodiny se má ze všech nejlíp, všechno má ma háku a pořád spí.
V příštím životě bych chtěla být naše kočka Usmívající se

Přeji pěkný den a pomalu se chystejme na Advent .

Rychlé pozdravení

16. listopadu 2013 v 22:32 | Máculka
Všechny Vás moc zdravím a hlásím že žiji :-))

U nás doma propukla akce "malování"....
Přála jsem si od léta vymalovat kuchyň a hádejte, kdy nastal ten správný čas? Ano, je to teď, když je zima a moc času zrovna nemáme :-))

A abychom nic nedělali napůl, rovnou se štukovala celá kuchyně a chodba. Jak to u nás minulý víkend vypadalo si jistě umíte představit...

Prach úúúúplně všude, oba dva pracovní víkend takže nikdo kromě dělníků doma a ještě k tomu jsem celý víkend strávila s mým milovaným dědečkem, nebylo mu dobře a já se drze vnutila na velký úklid. Kromě toho, že jse o něj pečovala s velikou láskou jako o miminko :-). Takže jsem z vypíglovaného bytu u dědečka přijela do našeho staveniště...
A uklízela jsem zase :-)
Nejlepší na tom bylo, že mě ti moji chlapy v tom samotnou nenechali a můj drahý drhnul podlahu spolu se mnou, kluci taky uklízeli co jim síly stačili a proto všem třem patří můj dík.

Spoustu věcí jsem se zbavila, některé nahradíme, u některých jsme zjistili že je vlastně vůbec nepotřebujeme.

Teď už je vše uklizené a dodělávají se poslední úpravy a předělávky a pak už se těším ke stroji, potřebuji došít svou novou červenou kabelku a připravit vánoční dárek do výměny u Ajky pro který už mám návrh.

Pěkný den.

Příprava na vánoce

4. listopadu 2013 v 21:05 | Máculka |  Šití
Dnes jen takovou rychlovku, s Bellet jsem po dlouhé době zase něco ušila...


Jěště ji musím podložit a dokončit a mám novou dekoraci na dveře. Prý věnce bylo už dost říkal můj drahý...

Při nakukování k ostatním šikulkám jsem si u Vexy - která je neuvěřitelná stím co všechno stíhá šít - přečetla o volném návodu na vánoční šití přes papír, hned jsem to šla vyzkoušet.


To je také adept na vánoční výzdobu dveří. Vzhledem k tomu, že tam mám dvě chyby na které jsem přišla až po dokončení, tak by mi snad ani nebadilo, kdyby mi to někdo ukradl :-))

Mimochodem, nakukuji k hodně švadlenkám ale všechny je mám uložené v záložkách pc, takže jsem většinou asi "neviditelná" :-)

Jednou z mojich hodně oblíbených je i Rosa Mitnik . Její crosbody tašky mě nejdřív nijak zvlášť nenadchly ale čím déle jsem je vídala, tím víc mě dostávaly :-)

Snad se proto nebude moc zlobit že jsem se nechala inspirovat a ušila podobnou tašku pro mojí tetu k vánocům.( doufám, že to nečte...)


Ještě musím koupit takové to udělátko kterým se dá posunout délka ucha a je hotová..

No a protože to šlo dobře, dala jsem se do kabelky pro mě, abych byla výrazná až napadne sníh :-))


Koženka akorát vyšla na tuto jednu kabelku tak jsem měla strach abych ji nepokazila. Ještě ušiji ucho a koupím si červenou šálu a můžu být za kočku.
Pak mám v plánu ještě jednu, protože maminkám z našeho oddílu se ta šedá moc líbila, ušiju jim jednu do tomboly, ať se holky poperou :-)) A tím s těmito kabelkami skončím.

Jo a mám doma malou mužskou obdobu švadlenky - prý švadlenec :-)) Nakonec se mu líbí víc krejčí ale hlavní smysl informace je, že z dílků co mám doma různě posešívané se rozhodl ušít si deku. Dnes začal, tak uvidím, kam se dostane.
Ale moc mu držím palce, zdá se, že deka bude pěkná.

Pěkný den.

Holandsko - já mám hotovo

1. listopadu 2013 v 9:00 | Máculka
aneb co se u nás děje?