Pekařská deka a něco o oslavě narozenin

9. září 2013 v 10:55 | Máculka |  Šití
Zákazník mého drahého pracuje v pekárně a nosí nám už pár let čerstvé pečivo pětkrát týdně. A nosí pečiva tolik, že ho nestačíme nikdy spotřebovat. Díky mé nové práci tak můžu část pečiva vždy odnést tam a vím, že se spotřebuje. Nemusím už mít pocit, že s jídlem plýtváme i když je zdarma ( nebo právě proto?) A také díky tomu můžu čas od času upéct domácí chléb o který mě děti prosí často.
Než si pomyslíte "proč si to ta ženská nedá do mrazáku?" musím podotknout, že příděl pečiva čítá bochník chleba a 10 až 15 kusů kousek či rohlíků. Pětkrát týdně.

No a otázka byla, jak se odvděčit i když pán pečivo nosí dobrovolně a ne jenom nám ?
Když jsem navrhla, že mu dáme nějakou mou deku, tak prý asi ne, to je divný. Tak že můj drahý pořád chodil, přemýšlel až přišel s "nápadem" že bychom mu měli dát deku :-))
Jednu jsem měla zrovna rozešitou, poslední z Vánočního seznamu (který se plní tak hrozně pomalu až se stydím) a tak jsem ji došívala s tím, že je to deka Pekařská.
Ručně jsem ji tři večery prošívala až jsem si říkala jestli to mám vůbec zapotřebí.

Focení proběhlo na poslední chvilku a spíš jen pro mou potřebu zařazení fotky do alba ušitých dek. Přesto se s ní pochlubím, protože se mi moc líbí :-)

Fotila jsem na chatě, když jsme tam navezli zásoby na víkend a sobotní oslavu 10.narozenim mladšího syna.

pak jsme jeli domů - zase s košem hub které jsme okolo chaty sebrali během 20minut - já jsem počkala až příjdou kluci ze školy a vyrazili jsme na chatu opět, tentokrát vlakem.
Syn si připravil pro kamarády menší orientační běh s deseti otázkami v okolním lese.

Poslední závodnice vybíhá ze startu v doprovodu mého staršího syna, protože ještě neumí číst a psát -))

Po té, co všechny děti doběhli do cíle v pořádku, moje teta která tam byla celý víkend s námi a také slavila narozeniny, zkontrolovala odpovědi na otázky, připravila a rozdala pamětní diplomy zatím co já jsem smažila řízky :-)

Děti se rozprchly po své zábavě a na oběd jsem je musela svolávat několikrát :-)
K obědu dostali bramborový salát a řízek, pak probíhaly gratulace a rozbalování dárků.
Místo dortu si syn přál aby mu bratr udělal rychlý koláč s pudinkem. Tak mu připravil dva, jeden s vanilkovým pudinkem a jahodami, druhý s čokoládovým pudinkem a mandarinkami.
Pěkně jsem se spletla když jsem čekala že větší úspěch bude mít čokoládový koláč :-))

Program na zábavu pro děti jsme kromě orienťáku a vzduchovky žádný neměli a bylo to dobře, protože děti se krásně zabavily.
Střelba ze vzduchovky je kupodivu nebavila, terče si sice namalovaly ale střelily si snad jem dvakrát ale pak v kůlně našly luky a šípy a to je bavilo mnohem víc !!!


Byl opravdu krásný,prý poslední letní den, tak se všechny děti s nadšením rozběhly koupat do našeho potoka.
Vůbec jim nevadilo, jak strašně studený je. Našel se jeden odvážlivec co se potopil a pak už tam byly děti všechny.
Fotky z koupání jsou krásné ale protože to nejsou děti moje, nemůžu je ukázat.
Pak se děti na dekách na sluníčku ohřály u her, snědly pytlíky brambůrek a posbíraly klacky podle hesla čím větší, tím lepší a šly do lesa bojovat.
Vyfotit všechny děti na jeden snímek bylo nemožné, tak tady je jen jedna skupina

Samozřejmě pořád nosily z okolí samé houby.... Kdo šel na chvilku do lesa, přiběhl s houbou. Dokonce i při koupání v potoce našly houby :-)) Domů tak odjížděly s taškou hub pro rodiče.

Říkala jsem si, 9 dětí to bude hukot, ale skoro jsme o nich s tetou nevědely. Sice jsme je pořád měly na očích nebo jsme je slyšely, ale byly tak úžasné, vůbec nás nepotřebovaly a mi si v klidu daly oběd, koláč i kávu, poležely si na lehátkách a popovídaly si.

A nakonec Vám ukážu nejmladšího účastníka který se sice moc dlouho nezdržel a ani není započítaný v celkovém počtu oslavujících dětí ale za to byl jasně nejkrásnější :-)

Můj synovec Filípek :-))

Doufám, že se všem dětem u nás líbilo a nic horšího než rýmu si z toho koupání neodnesou :-)) a příští rok zase přijmou pozvání slavit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 9. září 2013 v 13:12 | Reagovat

Ahoj Marti, tak to se máš, osobního pekaře, to já nemám:-D
Deka parádní a koukám v lese jste si fakt užívali:-)))
Ajka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama