Marilyn Monroe a Pražský hrad

27. září 2013 v 10:55 | Máculka |  Povídání
Včera jsem misto šití jela se svým drahým na výlet. Něco jsme potřebovali koupit a i když už jsme předem věděli, že to v Praze nikde nemají, tak se můj drahý už nedal zastavit. To se mi na něm líbí, když už řekne že jedeme, tak jedeme i když z výjezdu udělá "jen" výlet.
Ráno, během jeho telefonování a poptávání potřebného jsem si rychle na netu našla otevírací dobu výstavy oblečení, bot a fotografií mé oblíbené Marilyn Monroe.


V pubertě jsem v tom dosela jela, všude plakáy, sešit s výstřižkama a hlavně jsem měla snad všechny knihy které se daly koupit. A myslím, že jsem snad i viděla všechny filmy co se vidět tenkrát daly.
Mohla bych se na nějaký zase podívat....


A tady už je vchod do Jízdárny Pr.hradu kde byla (je) výstava umístěná. Musím říct - paráda ! Šaty nádherné, boty sice měli stejný střih a odlišovali se jen v barvě ale přes to byly krásné, panely s informacemi a všude bylo mraky fotek.

Následující fotky jsem si uložila s oficiálních stránek výstavy, protože fotit se tam nesmělo a všude chodily hlídací dámy :-)


Sice jsem si s překvapením říkala, jak byla štíhlounká a já žila v přesvědčení že postavou byla něco jako já ale pak jsem si všimla, že kromě šatů ze začátku kariéry jsou všechny ostatní v zadu sešpendlené :-)) Takže jsem měla pravdu :.) !

Já bych snad i zaplatila jen abych si mohla nějaké šaty na pět minut obléct.... Ach.

Když jsem po hodině z výstavy odešla, zeptala jsem se drahého, jestli už byl ve Vítu. Prý nebyl, tak jsem mu s radostí řekla, že dnes je ten den, kdy se tam podívá :-)) Já tam kdysi byla se školou a jako umělecká škola jsme mohli i do tenkrát uzavřených prostor, byli jsme i v Jiřském klášteře a tam je to taky nádherné, samá historie, zlato a diamanty.

Koupili jsme si tedy vstupenky a vyrazili jsme na Malý okruh = Vladislavský sál, Bazilika sv.Jiří, Zlatá ulička a Chrám sv. Vojtěcha a Víta.


Turistů se asi nezdálo moc pokud jsme se vyhnuli skupině Rusů nebo Japonců.


S fotkama je to bída, protože jsem nevzala foťák, na výstavě se fotit nesmí a prohlídka hradu vlastně nebyla vůbec v plánu...

Z Vladislavského sálu se vchází do bývalé sněmovny kde je královský rtůn a hlavně tam jsou repliky Korunovačních klenotů

Jediné co nás mrzelo bylo, že když jsme se na pokladně ptali na průvodce, protože přidat k ceně vstupenky 50 kč už by nás nezabilo a já bych byla v sedmém nebi, nám mladík řekl, že dnes žádní průvodci nejsou. Ale proč, to jsme se už nedozvěděli... Museli jsme jít sami a já zjistila, že jak mám historii ráda, tak konkrétně toho moc nevím. Ale i tak jsem drahému něco řekla.

V samotném chrámu jsem si říkala, že když jedeme do zahraničí a já hledám nějaké památky v okolí tak že jsme skoro zapoměli, jak je ta naše katedrála nádherná. Také jsme zapálili svíčku a nemaje drobných hodila jsem do kasičky 50 centů :-)) Jsem líná ty eurodrobné vyndat a mám je v peněžence od začátku léta.

Školní výlet jsme taky potkali, v katedrále, v placené části. Říkám, "počkej, poslechneme si paní učitelku když nemáme průvodce". Řeknu vám, chudáci děti, kromě toho, že vidí výjevy z bible se nic nedozvěděli a v polovině pro učitelku přiběhlo dítko že prý mají zrychlit a tak se celá třída okolo nás přehnala jak uragán.

Kdysi dávali na čt několika dílný seriál právě o katedrále, nepamatujete si na jeho název ????


A co Vy? Už jste krásu našeho hradu obdivovali? Školní výlet se nepočítá, to jsou děti rády že se nemusí učit a taky se jim může stát to co již zmíněné třídě..

No a na konec klasika, Ikea. Můj drahý byl tak zoufalý že nemají dlouhé lžičky co si přál že jsme si koupili nový porcelán :-))
Taky máte někdo chlapa co nakupuje raději než vy??

A naše suvenýry z Prahy??


Hůlky tam jsou proto, že si náš nejmladší přál s nimi jíst a máme tedy pro každé dítě jedny :-)) Jsem zvědavá, jestli bude mít radost.
Pěkný den a já jdu šít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | 28. září 2013 v 17:21 | Reagovat

Hezký výlet :-)

2 ajka ajka | Web | 28. září 2013 v 19:31 | Reagovat

Týýý jo.... místo práce si užíváš:-)))

3 umaculky umaculky | E-mail | Web | 29. září 2013 v 10:22 | Reagovat

Ajko já chvíli pracuju a chvíli mám volno :-) A výlet to byl opravdu pěkný, málokdy si vyrazíme bez dětí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama