Holandsko I. - příprava látek

24. září 2013 v 17:13 | Máculka |  návod
Doufám, že jste si dnešní den užily tak jako já a byly jste alespoň chvíly venku ( cesta z a do práce se nepočítá)
Moje děti umyly svá stará kola které potřebujeme prodat, já je nafotila a doufám, že někdo z našeho oddílu nám od nich pomůže :-) No uznejte, mít ve sklepě 4 kola navíc je vážně hloupost. Zvlášť, když se tam stejně nevejdou a brzy už budeme potřebovat místo na lyže a ostatní vybavení co si už v garáži balí uzlíčky a těší se na přesun.

Objednané látky už mám doma, pokochala jsem se jimi a jako vždy jsem mile překvapená jak hezky jsem je vybrala a že k sobě vážně ladí :-))


Nejvíc se mi líbí ta s malinkými srdíčky a ty modré kytičky. Jak nemám modrou v lásce tak tahle je vážně moc pěkná.

A jako vždycky jsem si vzala látky navíc. Tentokrát jsem asi měla látkový absťák, protože jsem si druhé látky koupila od někoho jiného než látky na deku :-)
Jsou to vánoční látky a vážně nevím, co z nich budu šít ale tak se mi líbily že jsem je musela mít....

Dnes je, myslím, už opravdu jeden z posledních krásných letních dní - nebo jeden z prvních krásných podzimních? - a Když jsem si tak seděla na balkoně, pila kávičku, četla a vydýchávala se ze cvičení na které jsem se dobrovolně!!!! dala, osvítil mě duch svatý a řekl " Máculko, máš vedle stroje krásně poskládané látky, co kdybys je vysrážela ať můžeš začít šít?" Mrkající

Většinou látky jen vyžehlím opravdu horkou žehličkou se spoustou páry ale protože teď mám i nové červené, napustila jsem si do jednoho kýblu horkou vodu, do druhého studenou a do obou jsem hojně přidala ocet. Začala jsem od nejsvětlejších, do horké vody, vymáchat, vyždímat a hned do studené vody. Studenou vodu jsem měnila, horkou dopouštěla aby byla opravdu pořád horká. Je to trochu fuška takhle dělat všech cca 8 metrů. Na poslední látku, červený puntík jsem si napustila horkou vodu úplně novou. Barvu pouští právě ty červené, tak si je nechávám vždy až na konec.
Lepší by asi bylo zapnout pračku ale to mám strach, že se probarví dohromady a protože skoro nešiju nic jiného než deky tak barevnost látek řeším takto.
Vy si samozřejmě látky připravte podle toho, jak jste samy zvyklé.

Takže ke kávičce mi tady povlávají barevné látky, občas na mě kápne voda :-) a je krásně.

Dokonce jsem si ven vynesla i notebook abych nemusela psát večer.

Lepší je pak látky žehlit ještě vlhké, určitě samy víte, že jak uschnou, nejdou už pořádně vyžehlit.

Sluníčko se mezi tím schovalo za stromy a je najednou chladno takže jdu žehlit - mám toho víc - , připravit večeři a pak připravím článek už o samotném řezání látek :-) a o tom, jak začneme postupně šít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | E-mail | Web | 24. září 2013 v 20:26 | Reagovat

To je fakt, červené děsně pouští. Na vysrážení já používám hrnec. Napustim vodu, strčim látku, nechám projít varem a ve vaně hodim do studené:-))Jinak já žehlim normálně ještě dost mokré. Na stůl igelit, deku, prostěradlo.... z látky ještě kape voda a už žehlim:-)))

2 umaculky umaculky | E-mail | Web | 24. září 2013 v 21:10 | Reagovat

[1]: Také žehlím mokré, jen vykapané :-)) A pak je ještě dosušuji na sušáku :-)) No, zítra už jdu řezat, těším se na to.

3 Zuzana Zuzana | 28. září 2013 v 17:20 | Reagovat

Co mám parní žehličku.....je skvělá:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama