Prázdninové lenošení II.

3. srpna 2013 v 17:48 | Máculka |  Povídání
Ahoj všichni, jak užíváte léto?

Kromě pracovních povinností si najdete čas i na nové zážitky?
My ano a chci se s vámi trochu podělit a třeba i inspirovat vás pro rodinný výlet.
Protože to nemáme daleko do sousedního Německa, vypravili jsme se do zábavního parku Freizeit - Land Geiselwind .
Vstupné se zdá poměrně vysoké ( nás je pět tak to není zanedbatelná částka) ale za tu celodenní zábavu to jistě stálo.
A pokud si s sebou vezmete dostatek jídla a pití, nemusíte tam utratit navíc ani euro. Mají tam dokonce i palouk na piknik. Toalety jsou čisté, laviček dostatek.
Park se nám zdál spíš pro menší děti ale i naši puberťáci a i my rodiče jsme se tam vyřádili dost. Stačilo se nestydět a jít se povozit i na atrakce pro děti :-) Omezení 195 cm jsme splnili a jen na pár atrakcích bylo i váhové omezení.

Takže vítejte :-)


A na tuhle atrakci jsem nikdy nechtěla jít, pravda, tam kde jsme řádili dřív jsou tyto atrakce vyšší ale i tady jsem se bála. Jen jsem chtěla zamachrovat a staršího syna jsem se zeptala jestli půjde se mnou. Nešel. A tak jsem musela jít jen s přítelem.
Tady jsem dole...

abych v okamžiku vysokou rychlostí a za velikého vzrušeného jekotu všech ( i sebe) vyletěla až nahoru...


Trohu pohoupání a když nás pomaleji vyvezli až na vrchol - odkud je báječný výhled - tak nás zase volným pádem pustili dolů. A zase všichni ječí :-)


56m a zatížení 4G. Nakonec to byla moje nejoblíbenější atrakce a lituji že jsem našla už dřív a jinde.

No a po obědě ( koupili jsme hranolky, kuřecí kousky a kolu - klasika co si děti dávají rády a já to nenávidím) se syn rozhodl že půjde se mnou. Pořád to opakoval aby si dodal odvahu a pak už jsme seděli vedle sebe fíííííí nahoru.

Vůbec nečekal že tak rychle vystřelíme takže zatím co jsme všichni blaženě hulákali, mladej měl nevěřícný pohled upřený dolů směrem své boty :-)) Nakonec to dopadlo tak, že jen co jsme vystoupili už jsme mazali do řady a zase nahoru. A zase. A sase a pořád. Pak už jsme i machrovali, natahovali nohy, nedrželi se, ale pořád jsme ječeli. Už ne hrůzou ale blahem.
Trošku návykové...
Tahle horská dráha byla taky parádní. Jenže se po kolejích pak vrací po zádech a to mi nedělá dobře. Už jsem tam nešla.


Tady se líbilo našemu malému, vytáhlo ho to nahoru a pak dole skočil i s loďkou do vodyNa pohádkový kolotoč jsem jít musela, to je sen každé holčičky. Že ano?


Klouzačka byla taky parádní. A nemusela jsem si připadat divně, jezdili tam i dědečkové a babičky :-)


Šli jsme se podívat i na skokany do vody, jsou to šílenci, jeden se nechá zapálit, pak všichni skáčou z různě vysokých odrazových můstků a na konec ten nejšílenější z nich skočí z 23 metrů. Do bazénku 8m v průměru a 3m hlubokého !!! Ani jsem se skoro nemohla dívat.

Ta 23 metrová plošinka je až na úplném horním okraji fotky. Brr.

Užili jsme si spoustu zábavy, bylo pěkné počasí a tak jsem nakonec ráda, že jsme se tam vypravili.
A ráda vám tenhle téměř rodinný park ( byl nejmenší jaký jsme navštívili a není možné se tam ztratit)

No a v dalších dnech jsme zavítali na jedno západočeské koupaliště. Máme na něj pěkné vzpomínky ale tentokrát jsme byli zklamaní.


Z dálky se zdá voda pěkná ale z blízka je plná larev komárů až je kolikrát musíte odstrkovat a na dně je plno řas. Při plavání jsme potkali i mrtvou rybu. Fuj ! Bylo mi to líto protože prostředí je moc pěkné, atrakcí pro děti je dost a dost, mají i obrovský tobogán. Možná, že je to i tím teplým počasím ale už se tam letos určitě nepodíváme.

Taky jsem navštívila Světlušku na jejich víkendové haciendě a bylo to moc pěkné odpoledne i když zrovna nebylo extra teplo :-))


A na závěr se podívejte na jednu myslím extra letní fotkuA co vy a zábavní parky? Kde jste byli, kde se vám líbilo nebo nelíbilo ? A co koupaliště nebo kempy? Máte nějaké oblíbené?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 3. srpna 2013 v 19:51 | Reagovat

Téda já smekám.... mě by tam nedostali.... hezky bych se utábořila na té piknikové loučce, případně ještě čvachtala v dětském brouzdališti:-))))
A kdepak jsou fotečky z té Světluščiny haciendy??

2 umaculky umaculky | 4. srpna 2013 v 11:33 | Reagovat

[1]:Ajko, fotky má Světluška, tak snad se pochlubí alespoň po mailu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama