Mělník a Loket

18. srpna 2013 v 22:52 | Máculka |  Povídání
Co spojuje tato dvě krásná města? No přeci náš víkendový výlet! V sobotu jsme vyrazili na Mělník, těšila jsem se na zámek, restauraci, cukrárnu akorát prohlídku sklepů s ochutnávkou vína jsem si musela odpustit protože by nás neměl kdo odvézt domů.


Klasický pohled přes vodu máme jen na zakoupené magnetce.
Zámek pana Lobkowicze je opravdu moc krásný. Dokonce se tam konaly i dvě svatby a když jsem během prohlídky viděla, kde se oddává, tak bych se snad vdávala ještě jednou :-))
Na oběd jsme chtěli jít do zámecké restaurace ale to už bylo trochu drahé, i když prostředí je opravdu kouzelné. Vypravili jsme se do podzámčí ke Sv.Václavovi. Pěkná stylová restaurace s výbornou kuchyní. Dokonce i kluci se chovali slušně a nemlátili se jako vždycky :-))

Samozřejmně nesměla chybět vyhlídka na soutok Labe s Vltavou.


Což jsme nakonec brali trochu jako podvod, protože jsme samotný soutok viděli až ze zámeckého okna. Ale vůbec nevadí, protože i tak to bylo krásné.
Taky jsme se šli podívat do kostnice. Mladší syn se nejdřív bál ale po chvíly už ani ne, spíš ho zajímalo, která lebka má kde otvor po kulce a podobné věci :-)

No a před prohlídkou zámku jsme ši na zmrzlinu do zámecké cukrárny. Ta mě skoro uchvátila. Opravdová zámecká, vybavená starým nábytkem, sbírkou porcelánu, bohatý výběr zákusků, hromady čokolád a pralinek a hlavně, měli výbornou zmrzlinu. Nesmím zapomenout na milou obsluhu!

Kde si můžete posedět jako princezna?

V zámku na prohlídce jsme měli velmi milou průvodkyni a lesk naše prohlídka pro kluky dostala, když se dozvěděli že tam bydlí opravdový kníže :-) Mě to nevěřili.

A aby nebylo výletování málo, v neděli jsme po obědě vyrazili na Loket. Máme to tam cca 20km takže jsme si jen odskočili od balení věcí na týdenní soustředění.
Konali se tak Středověké slavnosti purkrabího Půty a já je měla v plánu už asi 5 let a konečně to vyšlo.
Byla to paráda. Plno stánků a všechny tam patřili. Žádný stánek s kýčem nebo textilem, hodně lidí mělo dobové kostýmy a to jen podtrhovalo atmosféru.


Na nádvoří byly stánky s ukázkami řemesel, kovář, brašnář, tesař, tkadlena a spoustu jiných, dokonce se tam i vařilo pivo jako ve středověku


No to jsem musela přeci ochutnat když jsem nedělala řidiče !!!
A chutnalo mi. Koupili jsme si domů med a dali jsme se do prolézání hradu. To bylo něco pro mě. Loket znám ale chodit si po hradu jak se mi zachce a kam se mi zachce, podívat se z každého okna a být všude jak dlouho chci to je můj sen.


Také jsem se podívala na přírodní amfiteátr kde se konají koncerty a divadelní představení. Pohled z hlediště na scénu s Hradem v pozadí je opravdu krásný, to můžu z mnohanásobné vlastní zkušenosti doporučit :-)

Lidí na slavnosti bylo hodně ale nebyl nikde nával a všichni se výborně bavili. Počasí bylo také nádherné a tak se nám celé odpoledne opravdu vydařilo.
Doufám že se na nějakou památku ještě letos podíváme ale teď už se všichni těšíme až se naši kluci vrátí ze soustředění, kam jsme je odvezli v podvečer a vyjedeme si na jednodenní výlet v kánoích právě z Lokte do Karlových varů. Letos jsme totiž ani nestihli každoroční vodáckou dovolenou a už nám to chybí :-))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 1:09 | Reagovat

Jéje vy jste si užívali:-))) Na Mělnicku jsem byla, ale už je to hróózně dávno.... no a do Lokte jsme chodili pěšky přes Svatošky, taky na kole .... no to už taky bude pár let ....ale na Svatoškách jsme byli zrovna dneska ....pěšky.... a příště prý pojedeme na bruslích... řekla dcera a koupila mi brusle k svátku...
Ajka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama