Jaro - o týden později

2. května 2013 v 19:56 | Máculka |  Povídání
Dnes jsme byli na chatě z čistě praktického důvodu. Potřebovali jsme tam odvézt pár věcí jako jsou okapy, nové lino a podobně ale hlavně jsme chtěli uklidit a odvézt bordel který se do auta běžně nevejde. Ano, uhádli jste, staré okapy, staré koberce, lino a hromadu "šuntu".
No a při nakládání srolovaných koberců a lin které byly celou zimu venku na nás vypadla spící myška.

Sice nevím jaká myška to přesně je ale byla moc pěkná. Vážně pořád spala i když jsme s ní manipulovali. Její kamarádka rychle odskákala jako klokan do hromady dříví. Ale tuhle jsme tam museli donést a zastrčit pod dřevo aby na ní nepršelo a nefoukalo dokud se nevzbudí. Myši v chatě nenávidím a nejraději bych je vyhubila ale takhle venku jsou roztomilé co říkáte??

Když jsme vše vyložili a naložili, tak jsem šla vyfotit kytky na louce, co jsem vám ukazovala minule. Teď už louka hrála barvama.

A z blízka to bylo ještě hezčí. Sněženky v popředí mají svou krásu už pomalu za sebou ale bledule jsou pořád za hvězdy palouču. Jen se k nim přidaly kosatce - pamatujete, jak se dřív běžně prodávaly v květinářstvích? Možná se ještě prodávají ale já jsem je nikde už spoustu let neviděla. Škoda, mám je ráda.

Pamatujete na záhadnou, celou výrazně červenou kytičku v minulém článku? Těď už bych ji přehlédla, stala se z ní naprosto nenápadná.

A stále nevím, jak se jmenuje. Pomůžete mi?
Po minulé návštěvě chaty jsem si něco málo přečetla o Lýkovci. Je to dost jedovatá ale opravdu krásná rostlina. Dokonce se vám může udělat špatně i jen z delšího přivonění a jeho bobule vás v počtu od deseti kusů mohou dokonce zabít. Prý je i celkem vzácný. To víte, že jsem si přivoněla, voní krásně ale do vázy bych si ho nedávala.
takové nenápadné křoví...
A takové krásné kvítky se tam schovávají...
o kousek dál je i bílá varianta

Ještě chvíly a ty malé, drobné kytičky přeroste tráva a už se palouček nebude dát ani projít. Přesto se pokusím sledovat růst Lýkovce. Je pro mě zajímavý, takový pěkný a takový nebezpečný...


Vyhlašuji pátrání po názvech kytiček !!! Ráda bych je znala jménem.

No a na konec se chci pochlubit, jakou krásnou látku jsem si koupila na nové podsedáky co budu šít na terasu. Je opravdu pěkná a moc mě překvapilo, že je vzorek na koso.
Omlouvám se za kvalitu fotek, fotila jsem mobilem.

PS: Ajka mi v komentáři zanechala odkaz na veverčí záchranáře a tak jsem jim napsala a poslala fotky. Paní mi rychle odepsala a co jsem se dozvěděla? Zvířátko které jsme našli není ani žádný druh myši a ani to není veverka. Je to Plšík Lískový. Prý je to chráněné, milé zvířátko které na rozdíl od myši nic neničí, což je pro mě dobrá zpráva :-) . Když je chladno tak hibernuje prý klidně i uprostřed léta. Paní mi doporučila ať ho vezmu domů do klece nebo terária na ohřátí a pak ho máme pustit. Jenže to paní netuší, jaké přivítání by dostalo od naší chlupaté příšery, ta by s chudákem zatočila velmi rychle... Ještě že když ji bereme na chatu stává se z ní posera co sama z chaty neudělá ani krok a všechna zvířátka široko daleko jsou v bezpečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 2. května 2013 v 22:17 | Reagovat

Marti já bych řekla že ta myš žádná myš není. To bude miminko veverky.
Kvete ti tam fakt pěkně :-) To červený není to rebarbora?
Látka se mi taky líbí, sedáky z ní budou parádní:-)
Ajka

2 umaculky umaculky | 3. května 2013 v 8:31 | Reagovat

[1]:Jé Ajko Ty fakt myslíš že je to veverka? To by mě nenapadlo ani ve snu. Copak malí veverky hnízdo ve starých kobercích a ne na stromě?? No tak to jsem zvědavá, co najdu na netu :-))
A rebarbora mě taky nenapadla. Vždy ji vidím už velkou na záhonku přítelovo maminky. Tak uvidím příště jak povyroste. Díky. M

3 ajka ajka | Web | 3. května 2013 v 13:44 | Reagovat

Marti na 99%. Napřed jsem koukla na fotky, říkám si hele veverčátko, a pak jsem četla že píšeš o myši:-)) Myš není tak hezká, není tak chlupatá, očka nemá šikmo a má holý ocas. Myši vidím doma, kočka je skladuje pod verandou:-)) Naštestí se už odnaučila nosit mi je živé ukazovat do bytu:-))
O půlnoci, když se můj mužík zvedl od telky, jsem mu fotku ukázala a zeptala se co to je. Taky řekl veverka. Asi to mládě vypadlo z hnízda.
Rebarbora nevím, vypadá to tak, ale může to být i něco jen podobného. Zase je mi divný, že by v lese jen tak rostla rebarbora, to by jí tam musel někdo vysadit. A taky by sis toho už všimla dřív. Nebo jestli tam třeba chataři vyváží zahradní odpad, i tak se tam mohla dostat. Uřízni jeden výhonek a porovnej ho až pojedeš na návštěvu na zahrádku, budeš mít jasno hned:-))
A.

4 ajka ajka | Web | 3. května 2013 v 14:21 | Reagovat

Marti vzpomněla jsem si že Radana jednou psala o tom jak našli veverče a že volala nějakou záchrannou stanici. Jsem k ní mrkla a tady máš odkaz, třeba se bude hodit:-)
www.veveratka.cz

5 umaculky umaculky | 3. května 2013 v 17:14 | Reagovat

[3]: Rebarbora je docela možná, palouček je pod velikou chatou a když ji měli přerchozí majitelé tak tam byly dvě krásné zahrádky. Ale to už je deset let zpět a nezbylo z nich nic než pár rybízových keřů. Tak uvidíme co to je až tam zase pojedeme.
Na odkaz se podívám. Ty veverky tam byly dvě, jedna takhle pořád spala i když vypadla z koberce a ta druhý metelila pryč. A opravdu skákala jako veverka. Díky :-) M

6 ajka ajka | Web | 4. května 2013 v 2:19 | Reagovat

Supr, jsem zvědavá na veverčí pokračování:-))
A na to rebarborové taky:-))
A.

7 Světluška 77 Světluška 77 | 5. května 2013 v 9:47 | Reagovat

Ahojky Mácul!
Spící mimčo se mi taky nezdá být myškou, myš nikdy není takhle pěkná. Ale že je to veverka bych teda nevěděla.
Kytičky krásný, co se týká jejich poznávání, poznám z nich akorát narcisku a fialový větší zvonečky váhám, jestli nejsou koniklec, tuhle jsem ho někde viděla a byla jsem překvapená, že má tak velký květy, měla jsem zato, že má kvítka drobná.
A jestli budou červeňáci rebarbora, budu se příští rok hlásit o vyrýpnutí kousku :-))
A látka je super, pěkně šij a já si pak přijedu posedět.:-))

PaPa a pěkný lázně

8 Plšík Plšík | E-mail | 28. září 2014 v 13:51 | Reagovat

To není veverka, ale plšík.

9 umaculky umaculky | 29. září 2014 v 18:26 | Reagovat

[8]: Ahoj, ano, máš pravdu, je to Plšík lískový.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama