Jaro

21. dubna 2013 v 16:50 | Máculka |  Povídání
Jarní chladný víken jsme strávili částečně "sportem", to když jsem se v sobotu účastnila sportovního odpoledne pro rodiče a děti z našeho lyžařského oddílu kam chodí oba moji mazánci.
Trenérka říkala, že je to taková procházka...

Prudké stoupání do půlky sjezdovky bych teda procházkou nenazvala. Zvlášť já, která celou zimu promarodila a moc se hýbat nesměla.


Víte jaké to je když si protáhnete plíce až od prstů na nohou? Já jo... Myslela jsem, že v půlce kopce padnu do borůvčí a zahynu bídnou smrtí ale kolem mě se vzhůru řítily malé děti a můj zlatý mladší syn mě vzal za ruku a táhnul nahoru.
S kondicí jsem na tom opravdu zle. Vlastně žádnou nemám. Ale už jsem se rozhodla, že s tím něco udělaám hned jak budu zdravá úplně. Příležitostí bude dost, na výlety a tréninky přes jaro a léto budu prostě chodit s nima a na podzim už mě vyběhnutí sjezdovky neusmrtí :-))
Otázky u stanovišť byly záludné a ani na malého jsem se spolehnout nemohla, ten ani neví, kdo jim dělá zdravotnici :-)
Těším se, až budou časy a vtipné odpovědi viset na webu klubu :-)) Doufám, že tam bude nějaká naše.

A dnešní slunečná neděle nás vylákala na chatu. Na oficiálních stránkách obce u které chatu máme je napsáno - nadmořská výška 965m. Nás tipuji tak na 980. jsme za obcí pořád do kopce.
Přesto i tam dorazilo jaro i když to po příjezdu vůbec nevypadalo.

Pak ale sluníčko přelezlo vysoké smrky, začalo hřát, my měli vše nachystané na oběd - letošní první grilování - a mohli jsme se jít podívat na louku vedle chaty, kde už z dálky svítily sněženky.
Z blízka tam bylo krásných kytiček mnohem víc.
Třeba Líkovec,

asi milion sněženek

Krokusy bílé i fialové

a Bledulky

Petrklíče a Narcisky ještě nekvetou ale našli jsme tam i kytičku extra červenou. Bohužel nevíme co je to zač a jak se jmenuje. Třeba jí poznáme příští týden, to už bude větší. Nebo víte vy, co je to zač? :-)


Příští víkend na chatu opět zajedeme a podívám se, co nového zase vykvetlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 21. dubna 2013 v 22:05 | Reagovat

Teda ty jsi dobrá .... sotva přiběhneš ze špitálu, takovou tůru .... bych řekla že bys měla spíš v klidu odpočívat:-))

2 umaculky umaculky | 22. dubna 2013 v 8:52 | Reagovat

[1]: Já už jsem doma ze špitálu docela dlouho ale tůra to byla. Bylo to opravdu inzerované jako lesní stezka s rodiči. A kdo by jiný s ním šel když byl přítel v práci? Stačí že jsem už pak nebyla na slavnostním vyhlašování sezony. A navíc jsem za hrdinku :-)

3 Světluška 77 Světluška 77 | 22. dubna 2013 v 13:03 | Reagovat

Koukám, jak vám krásně kvete louka u chajdy. My jsme o nějakých 150 možná 200m níž a nic. Tedy nic takového, jinak se taky příroda pomalu  budí. Nějaký jarní cibuloviny začínají růst - jen pěkně blbě v cestě, tak jsem zvědavá, co vlastně kde samo vyroste, je to naše první jaro.
Krásný fotky, úplně nabíjející ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama