Únor 2013

Návod na levandulovou deku - úvod

26. února 2013 v 8:00 | Máculka |  návod
Ty jsi mááá levandulovááá.....

Všechny jistě známe takovéto krásné fotky léčivé rostlinky Levandule. A protože mě se její pěstování zatím opravdu nedaří a rostlinka vždycky uhyne, chtěla jsem mít alespoň její barvy a vymyslela jsem si Levandulovou deku :-)
Líbí se mi Spider vzor, (můžete se inspirovat tady. ) a tak jsem trochu pokoumala, počítala a malovala až jsem si udělala návod o který se ráda rozdělím.

Polštářová změna

5. února 2013 v 20:47 | Máculka |  Šití
Vánoce jsou dávno za námi a u nás se konečně změnily i polštáře na gauči :-)
Už před vánoci jsem si koupila pěknou látku, fialovou, protože tu barvu má má drahá polovička ráda a nemůže být vše po mém :-)


No a komplet všechny


Ještě mi zůstaly látky, tak z nich někdy spíchnu ubrus nebo něco podobného :-)

BOM - hotové

2. února 2013 v 18:31 | Máculka |  Šití
Mám ušito, hotovo.

Poprvé jsem celou deku prošívala a jsem docela spokojená. Sice není quilt takový měkkoučký jak jsem zvyklá u jiných mých dek ale mení to takové prkno jak jsem myslela že bude. Zátěžový test jsme provedli včera večer u filmu a deka nás hezky ohřála.
Tak určitě ještě nějakou celou proquiltuji ale nebudu tak dělat všechny. Měkké zachumlání je totiž moc fajn :-)


Změnila jsem jen jeden blok, místo létajících hus které na bloku krásně krouží za sebou jsem použila karetní trik, protože jsem deku šila ze zbytků loňských a předloňských vánočních látek a měla jsem strach že už by mi nevyšla. I tak to bylo tipťop.


Když jsem sešívala top do hromady, došlo mi, že jsem některé bloky neořezala na stejnou velikost a tak mi to ne všude sedí jak má.
Červené spojovací pruhy a lemování je z Lenda látky Ikea. Slyšela jsem na ní jen chválu, tak jsem si ji speciálně na tuto deku koupila. Je silná, má pěknou strukturu i barvu. Jenže se strašně třepí jen se na ní podíváte. A když na ní sáhnete, litě podobné provázkům z ní jen lítají.

Koupila jsem si jí docela dost takže bych měla rychle zbytek ušít než se mi ve skříni rozpadne :-)

A tady je krátká reportáž z quiltování.

Když se narodil mladší syn, koupili jsme si veliký stůl. Zaplať pánbůh za něj. Krásně se na něj můžu roztáhnout.
I to pěkně vypadá:-)

Jenže ve skutečnosti to je jinak

Tady jsem si fotila první proquiltovaný blok.

Pak jen tři hodiny ručního přišívání lemu je to hotovo. Jednou ho schválně přišiju na stroji až mě přesane to ruční šití bavit.
Quilt má 160 x 127cm.
A můžu se vlkidu vrhnout na BOM 2013 a došít levandulovou deku, ke které bych ráda napsala návod. Na to jsem se chystala už u jiné deky ale nějak mi to nevyšlo :-) návody mě baví i když ani nevím, jestli podle něj bude někdo šít :-) Nevadí, důležité je, že mě to baví.