Leden 2013

Top Deky

30. ledna 2013 v 10:04 | Máculka |  Šití
Jednotlivé bloky z BOM 2012 už mám ušité a dokonce mám připravený sendvič na prošívání.

Chlubila jsem se kamarádce že už ho budu prošívat ale místo toho jsem si připravila další sendvič z topu který je hotový od začátku prosince...


A ani to mi nestačí. Místo abych je začala prošívat, pustila jsem se do dalšího topu. Dva dny jsem krájela, žehlila a sešívala
a mám připravené jednotlivé díly na ušití bloků.

Škoda že na fotce je zkreslená fialková barva a vidíte místo toho puntíky v modré. I ta další látka je jinak barevná.

Myslím že vím, kde je zakopaný pes a proč jsem deky hned nedokončila. Při jejich šití jsem totiž sledovala Četnické humoresky, náš oblíbený seriál. Přes chod stroje bych je totiž neslyšela :-)) Včera při překreslování dílů na látku jsem zkoukla poslední díl a nenapadá mě, co mi bude dělat kulisu dál. Tak asi na to prošívání opravdu brzo dojde.


Také něco posloucháte, děláte nebo jste jem soustředění na svůj koníček?

BOM II.

15. ledna 2013 v 20:09 | Máculka |  Šití
V loňské akci Block of the month 2012 jsem v polovině. Sice jsem si myslela že touto dobou už budu mít ušito ale zdraví se hlásí a musím odpočívat. I přes to se můžu pochlubit s dalším párem dvoubloků.

Květnové jsem moc šít nechtěla, babiččina zahrádka se mi zdála pracná a zdlouhavá ale nakonec jsem byla příjemně překvapená jak to šlo rychle. Dokonce mě napadlo že bych si mohla dílky připravovat v průběhu roku a pak budu mít v létě na chatě u čeho relaxovat. Ne že bych měla moc času, pořád tam něco kutím ale do zálohy .... :-)


V lekci je tvar poskládaný jinak ale mě se tako forma líbí víc. Na razítko ještě přijde našít lístky.

Červnová lekce se věnovala Drážďanskému talíři. Ke každé lekci si můžete stáhnout i výklad na papíře spolu s šablonami ale když jsem si konečně chtěla vytisknout šablonu na toto, tak mi to nešlo. No nic, okoukla jsem, jaké pravítko Amy Gibson používá a jaké má rozměry a vyrobila si svoje.

Pro jistotu trochu větší, co kdybych chtěla někdy šít i větší.
A druhý den jsem se do toho pustila. Jenže. Po ušití to bylo celé nějaké veliké....
No jasně, dílky jsem si místo požadovaných 4 palců nařezala podle mojí šablonky 6,5 palců. No co, někdo dostane příštího Mikuláše pěkný polštářek.

Takže nařezat, sešít a šup šup

Na červenozeleném je střed schválně posunut mimo, jen to mohlo být ještě znatelnější.

Také jsem si všimla, že na videích se celkem dost " plýtvá" materiálem. Já vím, jsem škudla :-)) a nejspíš je to tak pro snadnější šití těch co PW zkouší prvně. A já si to připravím podle sebe :-)


PS: bloky mám různě veliké, pak je seříznu na stejnou míru, nebojte :-)

Máte nějakou 13. komnatu?

9. ledna 2013 v 10:00 | Máculka |  Šití
Já ano, jsou to dbě krabice zbytků. Doufám, že se díky šití různých bloků v rámci kurzů zbavím části své zásoby kousků, kousíčků, proužků, čtverečků a vůbec všelijakých odstřižků.
Už jsem si dokonale probrala sedmilitrový plastový box díky těmto blokům

A zůstaly mi tam jen díly které zůstaly po šití Červené a Pastelkové deky. Vzhledem k tomu, že obdélníkové deky budu šít ještě minimálně 4, další tam přidám a počítám, že z nich pak bude veselá deka.

No a protože se pouštím do lekce ve které se šijí Log cabiny, vyndala jsem další krabici zbytků.


Mám v ní asi 100.000 kilometrů proužků. Některé už jsou sešité do obrovského hada ( kotouč ) ale většina je jen roztříděná lodle šířky. Našla jsem i dílky co byly po došití Chalupářské deky a dokonce i pár pruhů z loňských vánočních dek pro mamku a tetu. Je vidět, že do krabice jen přidávám :-)

Našla jsem tam i zbytečky z Andělské deky a ty jsem v návalu pracovitosti sešila k sobě. Vyšlo mi to na dva bloky, to jsem měla radost.

Nechám si je jako náhradní, kdyby se ni nějaký z vyučovaných nelíbil nebo nechtěl dělat. Třeba tzv.domečkové bloky mě vůbec nebaví. Tyto sice moc vánoční nejsou ale barevně zapadají docela dobře.
No a jako poslední foto vám ukážu jeden z mojich vánočních dárků. Tento dárek je od mého zlatého dědečka a je pro mě o to víc cenný, že je to dárek od chlapa, něco co opravdu švadlenku jako já potěší. I krabičku s krásným vzkazem mi vyrobil sám.

No jo ale copak si z toho můžu nějakou nit vyndat ? Nemůžu Mrkající

Nový projekt BOM

8. ledna 2013 v 11:12 | Máculka |  Šití
Po novém roce jsem se na FB dozvěděla ža na Craftsy mají akci, přikteré si každý měsíc ušijeme jeden blok a v prosinci je deka hotová. To je super nápad. Tak jsem si založila registraci a kurz "objednala". Veliká výhoda je, že je zdarma :-)
A při prohlížení ostatních kurzů jsem našla i loňský. Tak jsem si "zakoupila" i ten a rovnou jsem se do něj pustila.
Videa jsou názorná, procvičím si angličtinu a jako velké plus se mi zdá sloupek vpravo, kde zdánlivě zmateně probýhají dotazy. Jenže - dotazy se týkají konkrétního času na videu, takže rovnou vidíte, na co se kdo ptá.
A na oplátku jsem si tam umístila fotku s dekou Modrý přístav i s odkazem k návodu :-) Tak uvidíme.

No a tady jdou první dva měsíce.

Leden


Únor


A březen

Míca hlídala. Však taky nemůže nechat bez povšimnutí vyžehlenou látku ne? :-)


Přidáte se ke mě?PS: heč , už prokliky umím !
PS2: No moc dobrá nejsem když dám odkaz na něco jiného... Děkuji Gizele za upozornění, už je to opraveno.

Procházka netem

7. ledna 2013 v 10:50 | Máculka |  Povídání
Ta se mi dnes obzvlášť vydařila. Díky kamarádce jsem našla moc pěkný blog kam se budu ráda vracet a strávím příjemné chvilky při jeho procházení :-)
Soutěž, která tam právě probíhá je jen příjemný bonus.Já vím, jsem ostuda že neumím ta krásná proklikávací slovíčka...

Už mě volá šicí stroj

2. ledna 2013 v 19:19 | Máculka |  Povídání
Sice se pořád se zotavuji, ale už na mě volá šicí stroj, co volá, už přímo křičí " pojď sem ke mě, jsem tu měsíc sám samotinký". Chudáček můj opuštěný.

Myslím, že už se brzo dočká, už jsem si kolem něj i uklidila věci, které se tam nashromáždili od té doby co jsem nemocná ( nejvíc jich tam dali moji kluci když jsem byla v nemocnici ale já jim to odpustím Mrkající)
Vím i co budu šít - dodělám top deky, však už stačí jen zarovnat pruhy a sešít je k sobě. Docela se těším.
Mám v plánu ušít obal na čtečku, kterou mi donesl ježíšek. Teprve se s ní začínám kamarádit, chybí mi u ní šustění stránek a vůně knih ale jinak je fajn. Co lidi všechno nevymyslí...

Včera jsem si u pc povzdechla, že bych si zase koupila nějaké látky ale má drahá polovička mi připoměla, že už to nemám kam dát a že jsem slíbila - žádný nákup dokud cca polovina látek nezmizí.

Dnes ještě pro vás žádnou fotku nemám ale brzy bude :-)

Doufám že jste si užili oslavy nového roku ve zdraví a budete mít jen a jen štěstí.

PS: mám otázku - jak se zbavit myší když netuším, kudy se dostávají dovnitř a evidentně i ven??