Nové polštáře za pár kaček

30. září 2012 v 19:54 | Máculka |  návod
Dneska mám pro Vás ještě jeden rychlonávod.

Loni jsme si koupili novou postel a k ní byli i dva polštáře v barvě postele. To se mi líbilo moc. Mám k nim i čtyři jiné, menší které se hodí k přehozu a jsou oboustrané.


Ale poslední dobou si myslím, že by to chtělo změnu, trošku rozsvětlit.(obr.1)

V posteli mám uložené ozdobné krajkové polštáře po prababičce. Jsou nádherné ale už jsou moc křehké na používání.
Tak mi tam tak leží a mě je moc líto že jsou schované.
Na jaře mi mamka dala tašku s "hadrama", prý vyber si co se Ti hodí na šití, já to mám na vyhození. No a mezi vším tím starým povlečením a prostěradly byly i velmi podobné polštáře. Uřčitě nejsou tak staré jako moje ale pěkné jsou také. Tak jsem si je přidala do "sbírky":-)

A dnes, když jsem koukala do nového katalogu Ikea mě napadlo, že bych ty povlaky mohla přešít.
Tak vznikl i rychlonávod.


Vzala jsem si jeden z povlaků od mamky - nemám k nim žádný citový vztah a tak mi ho nebylo líto - vyžehlila(obr.2) a převrátila na ruby. Našla jsem si střed tak aby bylo i zapínání rozdělené, podle pravítka jsem si nakreslila linku a okolí prošpendlila.(obr.3). A šla jsem šít, linka mi pomáhala udržet vzdálenost od středu jak je doufám vidět na obr.4.
Když bylo ušito, po lince jsem polštář rozstříhla. (obr.5) a pro jistotu oba kraje oentlovala.(obr.6). Nyní mám dva totožné povlaky na polštáře (obr.7).
Povlékání bylo trošku složitější, polštáře jsou pevné a tak jsem měla strach aby se mi povlak nebo spíš krajka nepotrhala ale povedlo se a na obr.8 je vidět rozdíl před a po. Na obr.9 je už ukázka i s ostatními polštářky.Změna je myslím povedená a nestálo mě to ani tu kačku v názvu blogu. Původní červená barva krásně zdůrazňuje krajkovou část povlaků.


Ale co mám dělat s těmi stoletými povlaky o prababičce?? Pořád nevím.

PS: zjistila jsem, že si budu muset koupit ještě pár větších polštářů, jen nevím, co na to řekne můj zlatý diamantový. Asi ho klepne... Mrkající


PS2: Taky máte nápady za kačku?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama