Návod na PW deku IV.

25. ledna 2012 v 23:18 | Máculka |  návod

Den šestý

Starší syn je v nemocnici a tak mám malé zpoždění.
Naposledy jsme přišily vnitřní lemy a dokončily tak top deky.
Dnes nás čeká poskládání "sendviče" to je všechny vrstvy dohromady, proquiltování a příprava na závěrečné lemování.
Detailní fotky nejsou myslím třeba, proto jsem je upravila. Ale samozřejmě je možné vložit každou fotku zvlášť a velkou.
Nejprve si vyberte, jaký bude spodek deky. Deka je opravdu veliká, proto spodek bude sešitý z více kusů. Může být pěkně barevný. já se rozhodla pro dvě IKEA deky á 30kč.
Už jsem psala, že jsem šetřilka :-)
Já jsem postupovala obráceně než se klasicky dělá, protože jsem si potřebovala naměřit spodek deky.
č.1 - na top jsem si položila vatelín s gramáží 80g. Pracuje se s ním opravdu dobře a koupila jsem ho i za krásnou cenu. Potřebujete ho mít o trochu větší než je top ale nemusí to být o moc. Mě se ho nechtělo ostřihovat, tak to byla nakonec největší část. Uhlaďte si drobné nerovnosti.
č.2 a 3 - Na prostředku jsem si sešpendlila dvě IKEA deky které jsem sešila k sobě a rozložila, uhladila.
Všechny tři vrstvy jsem s pomocí synka převrátila tak, jak mají být.
č. 4 - Tedy : Spodní díl dole, vatelín uprostřed a top navrchu.

No a teď pořádně sešpendlit.
To se lehko řekne ale já u toho vždy krvácím :-) Však mám jen obyčejné špendlíky ale zatím mi vždy stačily.
Popíši, jak špendlím vždycky já. Tu část, kterou chci prošívat, ať už rovnou linku, nebo jako v tomto případě čtverce a kosočtverce, prošpendlím opravdu hodně ( č. 1) a zbylou část deky sem tam přichytím špendlíkama. Není to moc vidět co? S každým špendlíkem si látku opatrně uhladím. Prošiji, vyndám špendlíky a začnu znovu. Asi to není ideální ale dlouho jsem s tím zápasila a tento styl se mi osvědčil. Jedno je ale jisté.

VŽDY ŠPENDLETE A PROŠÍVEJTE OD PROSTŘEDNÍ ČÁSTI DEKY DO STRAN.

S touto dekou to však bylo jinak po prošití prvních čtverců u prostřed a popíchaném těle jsem musela změnit názor na stehování.
Vždy jsem si říkala, že než něco stehovat, to už bude lepší to prošít ručně. A raději jsem trávila celé odpoledne při špendlení, šití, špendlení, šití.
Tahle deka je opravdu veliká (vím že to říkám často ale je to tak a já si pro svůj první návod nemohla vybrat klasickou velikostŠlápnul vedle) a tak jsem ji nakonec celou prostehovala tam, kde jsem ji chtěla prošívat... Trvalo mi to cca 2h.

Den sedmý

Na tuhle část výroby se vždycky těším, je moje nejoblíbenější.
Prošívání.
Mám ráda ten pocit když si to množství látky rovnám pod jehlou, jsem s ní přikrytá a je mi teplo. Díky tomu, že jsem měla deku prostehovanou mě ani nic nepíchalo :-)) a celé šití bylo takové měkoučké. Asi budu deky stehovat častěji...

Po 4 !!!! hodinách jsem měla hotovo ( č 1). Prošívala jsem vnitřní části bloků cca 3mm od švů. Podle vnitřního zobáčku kráčející patky. Vytahala jsem stehovací nitě a otočila. Ošklivě nakrčenou látku na spodu nemám nikde.
K prošívání mám jeden postřeh.
Obecně se radí vypínat látku do stran. Jenže to mi dělalo spodní krčení látky, tak já si chytnu látku za jehlou a zároveň se šitím ji popotahuji. Jen trošku ale pomáhá to. Možná mám slabý stroj a u jiných typů se něco takového dělat nemusí.
č.2 - prostehujte si deku kousek nad modrým lemem, vyrovnejte kraje a prostehujte. Můžete přebytečný materiál odstříhnout, nebo odříznout.
Jak daleko, nebo kde budete prošívat okolo modrého lemu je na Vás.
Jak to mám já vidíte na č. 4.
č.3 - modrý lem prošitý, deka se blíží do finále.


Den osmý

To, co budeme dělat teď, je opravdu rychlovka.

Připravíme si závěrečný lem. Vybranou látku, modrý proužek, jsem nařezala na pruhy 8cm široké.
Položíme lícem k líci jako na č.1, v úhlu 45 stupňů si nakreslíme linku, strany přišpendlíme aby se to nehlo a po lince prošijeme.
č.2 - přebytečnou látku odstřihneme, necháme jen přídavek na švy aby bylo co rozžehlit a nerozpadlo se nic (č.3)
č.4 přehneme na polovinu rub k rubu a přežehlíme.
Jeden konec si zahrneme aby byl hezký (č.1), pruh si položíme k líci deky přehybem do středu.Od začistěného kraje pruhu vynechte min. 5 cm a začněte přišívat (č.2)
Jak vyrobit pěkný roh je ukázáno na číslech 2,3,4,5
Nejprve si přehněte pruh jakoby ven (2), uhlaďte přehyb a k té uhlazené vnitřní lince (3 )prošijte, zapošijte a odstřihňete nit(4). Přehňete zpět jak jste měly a je vidět na č.2 a pak přehňete zpět k líci deky (5). Budete tam nít pěknou "záložku" kerá udělá potom roh.
Na poslední 6. fotce je vidět, jak poslední kousek lemu vsunu do neprošitého hezkéhu začátku. A pak společně prošít. Mě se tohle poslední vždycky nějak shrne, tak to hlídám pomocí špičky špendlíku. Někdy je to i tak shrnuté, naštěstí tahle teď vrchní strana bude schovaná vevnitř a není to nikdy vidět. Doufám, že popis není moc zmatený.

Celý kraj deky je teď takový.

Lem si ohněte k zadní straně deky a můžete přišít. Machři to umí přišít na stroji tak, že to není vůbec vidět ale já žádný machr nejsem, (ani nejsem moc přesná jak je z fotek vidět, taky nikde o sobě netvrdím že jsem patchworkářka, jen se mi líbí, moc mě baví a ráda ho šiju a chtěla bych být dokonaláSmějící se)
a proto si ho přišiju v ruce, matracovým skrytým stehem. I to mě baví, zase jsem celá v dece zabalená.
Rohy samy ukážou, jak chtějí být.

Na tuhle deku bych chtěla vyrobit cedulku s datem a věnováním, tak zítra ukážu, kam jsem ji přišila a možná budu mít přišitý i celý lem a deku hotovou.

Držte mi palce a dobrou noc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 18. února 2015 v 12:39 | Reagovat

Krásná deka, já jsem si přišla na své s výběrem povlečení u Donti. Líbí se mi saténové povlečení http://www.donti-povleceni.cz/

2 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 12. května 2015 v 11:55 | Reagovat

Parádní deka, ta by se mi hodila k mé nové matraci http://www.modernispani.cz/matrace/prirodni-matrace/prirodni-matrace-black-horse

3 KIRAlype KIRAlype | E-mail | Web | 3. července 2018 v 1:41 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/swollen-feet-and-legs-during-pregnancy-what-is-your-reaction>swollen feet and legs during pregnancy</a>

4 KulTaky KulTaky | E-mail | Web | 14. srpna 2018 v 3:54 | Reagovat

Pokrasnenie armpit delivers discomfort, aches. To delay trip doctors is not appropriate. Seal under the muscle cavity may turn out to be dangerous disease. However more often it is consequence excessive use deodorants, non-compliance rules personal hygiene, intense sweating. Redness triggers narrow clothing, polluted razor-affiliation, the virus.
<a href=http://armpit.info/painful-lump-under-armpit>painful lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump becoming hot? This is the ulcer that should should, then drink antibiotics. initial stage cost lotions, anti-inflammatory medicines. If the process switched to second stage, shown surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama