Ježíškova dílna - závěr

29. listopadu 2011 v 22:26 | Máculka |  Šití

Skoro konec


Už chybí jen jeden polštářek - válec.
Mé dekové vánoční šití je u konce. Od cílové pásky mě dělí už jen nákup polštáře válce a ušití potahu ladícího s dekou.
Je to deka pro mého milovaného dědečka, měla jsem radost že si ji přál. Chce si ji vzít k nám na chaloupku abych prý nemusela pořád vozit deky od nás. No, mě je přece jedno, jestli beru z domova deky 4 nebo 5 ale protože je děda "má láska nebeská" jak si říkáme od té doby, co jsem to jako malá slyšela v " Jen počkej zajíci" tak jsem sedla a vymýšlela.
Pro dědu - bývalého konstruktéra a testovacího pilota letadel (cca 60 let nazpět) a také obdivovatele plachetnic jsem si namalovala deku s letadly a loděmi. No, ale protože to bude chtít delší přípravu a rozkreslování a vyměřování, dostane ji až v květnu k narozeninám. K vánocům jsem ušila deku s motivem vln.
Myslím, že se povedla. Doufám, že se bude líbit.
No a pro shrnutí i ostatní dvě deky.
Pro mamku
A pro tetu Zuzanku

Na tyto deky měli přijít fotky ale protože mi to prostě nejde, nejspíš tam budou nějaké květinové aplikace.
Fígl s použitím zapínání košil je parádní a ušetřil spoustu času.
Nevím jak Vy, ale já mám nejraději tu část šití, kdy mám všechno našpendleno a dávám deku do stroje, jak tam leží všude okolo, je měkká - pokud si teda nezabodnu hluboko do ruky špendlík - hřeje mě a práce pěkně utíká.
Jo a taky mám u šití bachařku, zmiňuji jí docela často ale protože je opravdu poctivá, hlídá jestli šiju a neprudí, musím ji pochválit. Celý den vydrží dělat že spí ve svém krytu pod krabicí s vatelínem. A když jí ráno řeknu "pojď,jdeme šít" tak běží do pokoje kde je stroj, omrkne postel, látky a šup do krytu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama